Mostowcy dla wieżowców – Portal PR - 24PR
Mostowcy dla wieżowców

31.05.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

W realizacji jednej z najważniejszych inwestycji biurowo-mieszkaniowych na mapie Warszawy uczestniczy firma wcześniej kojarzona wyłącznie z budową mostów. Mosty Gdańsk zostały projektantem i koordynatorem prac przy konstrukcji stropów sprężonych dla wieżowca Twarda Tower.

Firma Mosty Gdańsk, pracująca przy m. in. budowie najwyższego mostu na świecie, obecna przy niemal 80 procentach inwestycji mostowych w Polsce, użyje przy budowie Twarda Tower rozwiązań technologicznych charakterystycznych dla budownictwa mostowego. Zastosowanie sprężonych stropów – lin odciągowych podtrzymujących wspornik, takich samych, jak liny w mostach podwieszanych (np. w Płocku, czy we Wrocławiu), przyśpieszy tempo prac oraz podniesie trwałość konstrukcji. 160-metrowy wieżowiec ma być ukończony w 2012 roku, obecnie trwają prace nad pierwszą kondygnacją.

Twarda Tower wpisze się w krajobraz ścisłego centrum Warszawy (ul. Twarda 2/4 przy E. Plater – ok. 500 m od Pałacu Kultury i Nauki). Budynek zaprojektował słynny architekt Helmuta Jahn, inwestorem jest Hines Polska, a głównym wykonawcą Hochtief Polska.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.