Rosną nowe domy – Portal PR - 24PR
Rosną nowe domy

21.07.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Widoczne ożywienie na placach budowy pozwala pozytywnie patrzeć na perspektywy realizacji inwestycji zaplanowanych jeszcze przed światowym kryzysem. Nowe biurowce, galerie czy obiekty mieszkalne zmieniają oblicze miast. Jakość tych zmian zależy od umiejętnego połączenia nowatorskich rozwiązań z poszanowaniem dla dotychczasowej zabudowy.

 Być w zgodzie z otoczeniem

 W polskich warunkach nowoczesne formy architektoniczne często powstają w okolicy zabytkowych miejsc. Nie muszą one jednak stanowić rażącego kontrastuw stosunku do zastanego krajobrazu. Nie chodzi tu o monotonne kopiowanie elementów dawnej stylistyki, lecz o przemyślane wykorzystanie najnowszych trendów i możliwości. Popularne konstrukcje zawierające duże powierzchnie ze szkła są dziś zarówno alternatywą, jak i uzupełnieniem zabytkowych gmachów. – Dbałość o zachowanie pewnych wizualnych walorów okolicy musi iść w parze z troskąo bezpieczeństwo sąsiadujących obiektów – podkreśla Maciej Konopka z pracowni architektonicznej Pro Art Konopka – Dlatego realizując we Wrocławiu projekt kompleksu Hubska Center z aparthotelem zadbaliśmy o wzmocnienie fundamentów iniekcjami betonitu specjalną metodą jet grouting. Istotne jest także planowane przeznaczenie budynków powstających zwłaszcza w centralnych rejonach miast. Coraz częściej pełnią one różnorodne funkcje, dzieląc się na segmenty biurowo-usługowe
i mieszkalne. Również w tym przypadku wygląd poszczególnych części może opierać się o wspólne elementy dekoracyjne, nawiązujące do klimatu otoczenia.

 Ale mieć też to coś

 Nowe inwestycje powinny jednak zachowywać swój indywidualny charakter, o którym decydują na ogół określone zabiegi podjęte już na etapie tworzenia projektu. Atrakcyjnym rozwiązaniem pasującym praktycznie do każdej architektury jest wykorzystywanie motywów roślinnych. W kompleksie Hubska Center dekoracja taka powstanie zarówno w postaci nadruku zdobiącego frontową taflę ze szkła, jak i na podświetlanych panelach tworzących elewację części mieszkalnej. Zastosowanie iluminacji subtelnie podkreśla sylwetkę budynku, nadając okolicy przyjemną, kameralną atmosferę. Kolejnym ciekawym i nowatorskim zabiegiem jest montaż prefabrykowanych balkonów. – Wykonanie niektórych elementów architektonicznychw fabryce pozwala wyeliminować ryzyko nieprecyzyjnego wykończenia – zauważa Maciej Konopka – Wysoka jakość gotowych produktów nie ma więc nic wspólnegoz negatywnymi skojarzeniami jakie wywołują prefabrykaty sprzed lat.

 Jakość obroni się sama

 Szczegóły składające się na specyfikę danego obiektu mają przede wszystkim zapewniać komfort przyszłym mieszkańcom i użytkownikom. Wyposażenie przestrzeni publicznych oraz gotowych mieszkań musi więc być zaaranżowane na poziomie odpowiadającym potrzebom potencjalnych nabywców. Materiały budowlane powinny charakteryzować się m.in. trwałością, energooszczędnością czy walorami estetycznymi. Natomiast obszerne powierzchnie biurowe, wygodne mieszkaniaz balkonami, dostępność miejsc parkingowych i zaplecza usługowego to dziś już standard, który wpisany jest w funkcjonalność nowoczesnego budownictwa. Kolejne inwestycje zawierają więc coraz więcej ciekawych udogodnień, które mają przyciągać bardziej wymagających klientów.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.