Gadżety dla graczy – trendy na rynku akcesoriów – Portal PR - 24PR
Gadżety dla graczy – trendy na rynku akcesoriów

15.09.2011 Kategoria: Gadżety. Autor: admin

 Grałeś może dziś w piłkę z zawodnikami FC Barcelona? Po raz kolejny ocaliłeś świat przed zagładą? Zasiedziałeś się w Azeroth? A może właśnie wybierasz się na planetę Sera lub masz umówione spotkanie z komandorem Shepardem? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to zapewne należysz do grona miłośników gier i elektronicznej rozrywki. Niezły tytuł z ciekawą fabułą i dobrej jakości konsola czy komputer to podstawa udanej zabawy. Nie można jednak zapominać o akcesoriach, gdyż dopiero dzięki nim każdy gracz może w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu i totalnie zatopić się w wirtualnym świecie.

Dobre, dopracowane technicznie gadżety to warunek zarówno wydajnej i bezpiecznej eksploatacji sprzętu, jak i satysfakcji z grania. Akcesoria umożliwiające sprawne poruszanie się, niezawodne i zaprojektowane specjalnie z myślą o fanach elektronicznej rozrywki gwarantują, że pobyt w wirtualnym świecie będzie prawdziwą frajdą oraz dostarczy wielu emocji i radości.

Na rynku możemy z powodzeniem odszukać akcesoria dedykowane takim popularnym urządzeniom, jak PlayStation, Xbox, Nintendo DS, PSP, Wii czy tradycyjny pecet. „Nasza firma stara się wyjść naprzeciw potrzebom coraz liczniejszego grona pasjonatów wszelkiego rodzaju gier elektronicznych – Wiemy, że wydajne, dobrze pomyślane akcesoria pozwalają w pełni wykorzystać możliwości sprzętu i dostępnych gier, dlatego zajmujemy się produkcją gadżetów kompatybilnych z większością obecnych na rynku konsol – mówi Izabela Idzikowska reprezentująca markę Canyon. Korzystając z takich klasyków na rynku technologicznym, jak PlayStation czy PC, warto zaopatrzyć się w wygodnego i niezawodnego pada lub joysticka. Zwłaszcza dla użytkowników tradycyjnych komputerów stacjonarnych, takie rozwiązanie może okazać się wręcz zbawienne i pozwoli na nowo odkryć możliwości posiadanych tytułów. Niestety nie ma co ukrywać, że jeśli chodzi o granie, klawiatura i standardowa myszka z padem równać się nie mogą i nigdy nie zapewnią takiego komfortu i praktyczności. Wyjątkiem są tu myszki zaprojektowane z przeznaczeniem dla graczy. Urządzenie takie jest wyposażone w soczewki laserowe, które gwarantują niezwykłą czułość, a w związku z tym dużą szybkość i precyzję ruchów. Miłośnikom wyścigów warto także polecić specjalne kierownice, które wirtualnym zmaganiom nadadzą smak prawdziwej przejażdżki. Dzięki temu wielbiciele takich tytułów, jak Gran Turismo czy Need for Speed będą mieli zapewnioną naprawdę sporą dawkę adrenaliny.

Rynek akcesoriów dla graczy nie jest już niszą, a poważnym segmentem, który domaga się zaawansowanych technologicznie i urozmaiconych produktów  – mówi Zygmunt Łasiewicz, związany z marką akcesoriów Global Technology.

Graczom dzielącym swoje lokum z innymi mieszkańcami, którzy niekoniecznie mają ochotę wysłuchiwać wszystkich jęków, pisków i łomotów informujących na bieżąco, co tam słychać u wirtualnych bohaterów, warto zaproponować dobrej jakości słuchawki. Sprzęt pozwoli odizolować się od szarej rzeczywistości i całkowicie oddać zmaganiom w wyimaginowanym świecie. Z kolei dla fanów gier, ceniących mobilność, czyli pasjonatów PSP czy Nintendo DS dostępny jest szereg akcesoriów dedykowanych specjalnie do tych urządzeń. Ochronny pokrowiec, zapasowa bateria czy ładowarka samochodowa pozwolą chronić i zadbać o sprzęt, a jednocześnie bez przeszkód wykorzystać gamę jego możliwości. Dobre gadżety to też podstawa udanej zabawy na konsoli Wii. Wygodne i lekkie akcesoria są niezbędne, aby w pełni cieszyć się z atrakcyjnych funkcji oferowanych przez konsolę i gry do niej stworzone. Wśród takich sprzętów dostępne są m.in. wymienne końcówki do tenisa, golfa i baseballu, zapasowy kontroler czy kierownice do wyścigów.

Tak jak Ezio Auditore, Lara Croft czy inni bohaterowie gier zdobywają intrygujące artefakty, aby podnieść swoje umiejętności, zwyciężyć wrogów i wypełnić misję w wirtualnym świecie, tak każdy gracz kompletuje gadżety, które pozwalają doskonalić refleks i zręczność, lepiej wykorzystać możliwości elektronicznej rzeczywistości i naprawdę dobrze się bawić.

Anna Dzierżek

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.