Ogilvy Action i Ogilvy Interactive dla Delicji Szampańskich – Portal PR - 24PR
Ogilvy Action i Ogilvy Interactive dla Delicji Szampańskich

08.09.2011 Kategoria: Realizacje. Autor: admin

Agencje Ogilvy Action i Ogilvy Interactive odpowiadają obsługę najnowszej promocji konsumenckiej dla marki Delicje z portfolio Kraft Foods Polska. Ogólnopolska akcja „Smakuj Delicje i wygrywaj” jest odpowiedzią na nowe pozycjonowanie marki. Ma ona wesprzeć budowę nowego wizerunku marki na platformie Delicje Moja Bajka, a także zwiększyć sprzedaż promowanych produktów. Cała idea promocji powstała w Ogilvy. Zespoły Ogilvy Action i Ogilvy Interactive odpowiedzialne były za stworzenie koncepcji kreatywnej oraz kompleksową realizację projektu.

Agencje przygotowały atrakcyjną formułę promocji pro-sprzedażowej opartej na mechanizmie loterii przeprowadzanej w kanałach SMS i Internet. W ramach prac dla nowego klienta zespoły stworzyły projekty opakowań promocyjnych i materiałów POS, odpowiadały za przygotowanie: dedykowanej strony internetowej pod adresem delicjeszampanskie.pl, koncepcji mechaniki i propozycji nagród. Agencje zajęły się także pełną realizacją projektu.

Akcja dla Delicji Szampańskich rozpoczęła się 22 sierpnia br. Promocją objęte zostały smaki pomarańcza, wiśnia i malina, w dwóch formatach opakowań 147 i 294g. Wewnątrz każdego opakowania promocyjnego znajduje się jeden kod. W mniejszych opakowaniach kod jest warty jedno zgłoszenie, a kod w większych – dwa zgłoszenia.  Na konsumentów biorących udział w promocji czeka 5 kart upominkowych IKEA o wartości 15.000 PLN, 500 zestawów owocowych kosmetyków The Body Shop o wartości 170 PLN każdy oraz 1000 miękkich kocyków. Spośród osób wysyłających SMSy (koszt smsa 0,50 gr netto) z kodami pod numer 70006 lub przesyłających kody za pośrednictwem strony internetowej, co 2 tygodnie będą losowane nagrody pierwszego i drugiego stopnia. Dodatkowo co 2 tygodnie 200 osób, które prześle największą liczbę zgłoszeń zostanie nagrodzonych miękkimi kocykami od Delicji.

Promocja ma potrwać do końca października br. Ogólnopolska akcja „Smakuj Delicje i wygrywaj” komunikowana będzie we wszystkich kanałach sprzedaży, a wspierana kampanią reklamową prowadzoną w Internecie i TV. Spot przygotowała agencja Euro RSCG za zakup mediów odpowiada dom mediowy Starcom.

Ogilvy Action

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.