Świąteczne wypieki z bakaliami Siesta – Portal PR - 24PR
Świąteczne wypieki z bakaliami Siesta

16.11.2011 Kategoria: FMCG, Kulinaria. Autor: Sylwia Kochel

Trudno wyobrazić sobie wigilijny stół bez makowca, piernika, mrowiska czy słodkich ciasteczek. Aby wypieki udały się perfekcyjnie warto wybrać dodatki najwyższej jakości. Świąteczne wypieki i kutia z bakaliami Siesta zachwycą domowników oraz gości.

Kutia to potrawa z duszą, która stanowiła główne danie na wigilijnych stołach wschodniej Polski, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Tradycyjną kutię przygotowuje się z obtłuczonej pszenicy, maku, miodu i bakalii. Współcześnie dodaje się do niej składniki, które niegdyś były trudno dostępne, np. migdały. Dobór dodatków do kutii: bakalii i suszonych owoców, zależy od inwencji pani domu. Idealne do wigilijnej kutii będą: Mak niebieski, Morele suszone, Migdały słodkie i Rodzynki królewskie Siesta.

Aby uzyskać oryginalny smak tradycyjnego makowca i pełen przepychu charakter ciasta, warto dodać do niego Mak niebieski i Rodzynki królewskie Siesta. Aby wyglądał pięknie można go posypać ziarenkami maku. Natomiast do świątecznego piernika warto dodać Suszone śliwki i zmiażdżone Orzechy włoskie Siesta. Dla dekoracji można posypać wypiek Wiórkami kokosowymi albo Migdałami płatkami Siesta.

Mrowisko to tradycyjne ciasto wywodzące się z kuchni litewskiej. Przyrządza się je z chrustów, czyli płatków faworkowego ciasta pieczonych w głębokim tłuszczu. Cienkie chrusty przekłada się makiem i bakaliami albo samą masą makową i polewa całość miodem. Swoją obecną nazwę zawdzięcza przypominającym mrówki, ziarenkom maku, którym jest posypane. Widowiskowe mrowisko można przygotować bazie Maku niebieskiego, Rodzynek królewskich i Migdałów słodkich Siesta.

Producent: Jutrzenka Colian

Produkty:

Orzechy włoskie (80 g) ok. 6,20  zł

Migdały słodkie (100g)    ok. 5,00 zł

Migdały płatki (60g)    ok. 3,80 zł

Rodzynki królewskie (100g)   ok.  2,20 zł

Morele suszone (100g) ok. 4, 70 zł

Śliwki suszone (100g) ok. 2,70 zł

Wiórki kokosowe (100g) ok. 2,60 zł

Mak niebieski (250g) ok. 4 zł

Więcej informacji  udziela:

Anna Wawra / Kolterman Media Communications

tel. 22 392 0623  kom. 510 081 103

e-mail: a.wawra@kmc-pr.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.