GIGABYTE GA-X79-UD3 – wydajna płyta w atrakcyjnej cenie – Portal PR - 24PR
GIGABYTE GA-X79-UD3 – wydajna płyta w atrakcyjnej cenie

20.12.2011 Kategoria: Komputery. Autor: admin

GIGABYTE GA-X79-UD3 to płyta główna stworzona z myślą o użytkownikach, którzy szukają wydajnej konstrukcji w przystępnej cenie. Bogate wyposażenie, mocna specyfikacja techniczna oraz obsługa najnowszych i najwydajniejszych procesorów Intel pozwalają na stworzenie wydajnego i szybkiego systemu. GA-X79-UD3 to jednocześnie jedna z najkorzystniejszych cenowo propozycji na chipsecie X79 na rynku.

Pełną funkcjonalność płyty zapewniają cztery sloty PCI Express 3.0×16 (wszystkie wspierają technologie SLI i CrossFireX), sześć portów SATA-600, dwa porty eSata-600, cztery szybkie porty USB 3.0 (w tym dwa wyprowadzone na przedni panel) oraz aż 14 portów USB 2.0. GA-X79-UD3 wspiera również 7.1 kanałowy system audio obsługiwany przez najnowszy kodek Realtek ALC898 i pozwala na implementację aż czterech kart graficznych. Umożliwia stworzenie silnej platformy do gier i multimedialnego centrum rozrywki domowej.

GA-X79-UD3 wspiera także opatentowaną technologię DualBIOS™, czyli implementację na płycie dwóch kości BIOSu. Dzięki temu, w razie awarii jednej z kości, jest ona automatycznie i niemal natychmiastowo zastępowana przez drugą. Płyta wyróżnia się też nowym interfejsem graficznym BIOSu oraz innowacyjnym trybem 3D dla początkujących. Pozwala on zrozumieć mniej wprawnym użytkownikom, w jaki sposób ustawienia BIOSu wpływają na poszczególne obszary płyty głównej. Tryb UEFI jest natomiast przeznaczony dla overclockerów i zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć maksymalną kontrolę nad swoim sprzętem.

Nowością na płycie jest autorski cyfrowy system zasilania „8+2+1”, który dostarcza osiem faz do sekcji głównego zasilania CPU (VTT), dwie do kontrolera pamięci (CPU VSA) i jedną do interfejsu PCI Ex oraz DMI (CPU VTT). Nad stabilnością pracy GA-X79-UD3 czuwają również wysokiej jakości kondensatory polimerowe i ferrytowe cewki, zapewniające niższe straty energii, a przez to wzrost wydajności nawet do 20%. Dodatkowo technologia OVP (Over Voltage Protection) chroni płytę przed skokami napięć na CPU i pamięci. Zaimplementowane na GA-X79-UD3 funkcje ułatwiają również podkręcanie i zwiększanie wydajności płyty.

Specyfikacja:

Nazwa GA-X79-UD3
Format ATX
Sloty pamięci 4
PCI Express x16 4 (x16/x16/x8 lub (x16/x8/x8/x8)
PCI Express x1 2
Slot PCI 1
SATA-300 4
SATA-600 6
eSATA-600 2
USB 2.0 14
USB 3.0 4
LAN Intel WG82579V
Audio Realtek ALC898

 

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.