Wyjazd zagraniczny – przyjemność czy konieczność – Portal PR - 24PR
Wyjazd zagraniczny – przyjemność czy konieczność

14.02.2012 Kategoria: Kariera, Rynek pracy. Autor: admin

Podróże zagraniczne są pasją wielu z nas, sposobem na spędzenie wakacyjnego urlopu i odpoczynkiem od codziennej rutyny. Młodzi ludzie wyjeżdżają często w celach naukowych, korzystają zazwyczaj z takich programów jak Erasmus, który otwiera przed studentami szerokie spektrum możliwości. Inną grupą wyjeżdżających są nasi rodacy, którzy zdecydowali się na odważny i często konieczny krok – podjęcie zatrudnienia za granicą.

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z interesującym zjawiskiem: zmianą wyobrażenia o podróżach zagranicznych. Decydując się na wyjazd, coraz rzadziej kierujemy się ciekawością świata. Dziś wyjazdy stają się coraz częściej koniecznością. Musimy spędzać urlop za granicą, uczyć się i pracować. Dlaczego ?

Pogodowy psikus, atrakcyjne ceny, modny urlop

Któż z nas nie doświadczył „pogodowego psikusa” planując wypoczynek nad polskim morzem? Opady deszczu, wiatr, temperatura niesprzyjająca opalaniu i wodnym szaleństwom mogą zmienić nasz długo wyczekiwany urlop w istny horror. Chcąc uniknąć takich rozczarowań wybieramy bezpieczną opcję, jaką jest wypoczynek np. nad Morzem Śródziemnym. Ponadto, wyjazd za granicę nie wiąże się z większymi kosztami. Atrakcyjne promocje, oferty last minute, zachęcające plany wycieczek, sprawiają, że urlop nad polskim morzem staje się nie tylko ryzykowny, ale także nieopłacalny. Kolejnym zjawiskiem, które można dostrzec w ostatnim czasie jest tzw. moda urlopowa. Wracając do pracy chcemy się pochwalić swoim niebanalnym wypoczynkiem. Podczas gdy nasi współpracownicy dzielą się ze sobą niezapomnianymi wrażeniami, egzotycznymi wyprawami i niecodziennymi doznaniami, nie chcemy się przyznawać, że nasz urlop sprowadzał się do oglądania kropli deszczu w szybie domku campingowego. Podróże wiążą się nie tylko z koniecznością, ale także z pewnego rodzaju presją otoczenia. Każdy musi zobaczyć egipskie piramidy, czy Wieżę Eiffla. Nie spełnienie tych warunków to w dzisiejszych czasach wręcz wstyd.

Wykształceni i bardziej wykształceni

Program Erasmus dzięki, któremu studenci mogą szlifować języki oraz odkrywać walory kultur innych krajów stał się także niezwykle modny. Choć nikt nie zmusza młodych ludzi do korzystania z tego udogodnienia, oni sami wiedzą, że z takiej możliwości trzeba skorzystać. Jest to niepowtarzalna szansa, gdyż dzięki pomocy uczelni studenci mogą poszerzyć swoje horyzonty. Nie tylko efektywnie uczą się języka, ale także poznają nowych ludzi, z którymi utrzymują kontakt po zakończeniu stypendium. Niektórzy z nich nie wracają do Polski, gdyż widzą większe możliwości rozwoju w innych krajach Europy. Studentom, którzy decydują się na powrót, dzięki wiedzy zdobytej w trakcie Erasmusa, łatwiej jest uzyskać atrakcyjne zatrudnienie w Polsce.

Ta sama praca inna płaca

Wyjazdy zagraniczne stają się koniecznością dla ludzi, którzy nie mogą znaleźć pracy w naszym kraju. Studiujemy, uczymy się języków, zapisujemy na różne specjalistyczne kursy, ponieważ chcemy zwiększyć szanse na godne zatrudnienie. Niestety w naszym kraju często los nie chce się uśmiechnąć do ludzi bezrobotnych. Zła kondycja na rynku pracy zmusza Polaków do wyjazdu. Jesteśmy zirytowani faktem, iż za granicą wykonując dokładnie tą samą pracę zarabiamy o wiele więcej i możemy się dodatkowo rozwijać. Tomasz Łukasik, właściciel biura pośrednictwa pracy Seniorenservice24 podkreśla, że dla jego firmy najważniejsze jest bezpieczeństwo i zadowolenie zarówno pracowników jak i pracodawców. Biznesmen i ekspert w dziedzinie rynku Europy Zachodniej uważa, że wyjazd za granicę jest w dzisiejszych czasach jedyną możliwością na wykonywanie swojej pracy i otrzymywanie godnego wynagrodzenia.

Good One PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.