AM Art-Media partnerem II Rajdu Polski Kobiet – Portal PR - 24PR
AM Art-Media partnerem II Rajdu Polski Kobiet

13.03.2012 Kategoria: sponsoring. Autor: admin

AM Art-Media Agencja PR zrealizuje działania public relations i media relations w ramach II edycji Rajdu Polski Kobiet organizowanego przez Fundację Teraz Kobiety, który odbędzie się w dniach 26-27 maja 2012 r.

Tegoroczny Rajd rozpocznie się w Warszawie, a jego trasa będzie wiodła przez miejscowości położone wokół Warszawy (Otwock, Karczew, Góra Kalwaria, Podkowa Leśna, Lesznowola, Otrębusy, Konstancin, Piaseczno). Inicjatywę wesprą swoim udziałem znane celebrytki i sportowcy. Twarzami Rajdu są Ewa Gawryluk i Jarosław Kazberuk. Do uczestnictwa w Rajdzie zaproszone zostały m.in. Anna Popek, Agnieszka Szulim oraz Izabela Małysz.

Podstawowym celem Rajdu Polski Kobiet jest zwrócenie uwagi kobiet w Polsce na rosnące statystyki zachorowań na raka i uświadomienie potrzeby dbania o swoje zdrowie poprzez przeprowadzanie cyklicznych badań takich jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, badań cytologicznych, dokonywania szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy, okresowych badań specjalistycznych na poziom hormonów.

– Z Fundacją Teraz Kobiety nawiązaliśmy współpracę już przy pierwszej edycji Rajdu w czerwcu 2011 roku. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem charyzmy i zaangażowania całego zespołu Fundacji w promowaniu badań profilaktycznych wśród kobiet. Z ogromną chęcią zaangażowaliśmy się w rozpowszechnianie informacji o działaniach Fundacji w mediach tak, aby jak największa liczba kobiet mogła dowiedzieć się o badaniach, które ratują ich zdrowie i życie – mówi Ignacy Krasicki, Prezes AM Art-Media.

W trakcie II edycji Rajdu Polski Kobiet uczestniczki będą miały zorganizowane badania mammograficzne oraz cytologiczne w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Na całej trasie rajdu rozstawione będą mammobusy, cytobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z których będą mogły skorzystać mieszkanki okolicznych miejscowości. W tych miastach, w których znajdują się placówki szpitalne, np. w Piasecznie – specjalne dyżury pełnić będą gabinety ginekologiczne i mammograficzne.

Przed rajdem i po jego zakończeniu realizowane będą pikniki medyczne w różnych miastach Polski i przy udziale partnerów samochodowych, w tym Subaru Import Polska, które jest jednym z wiodących partnerów samochodowych Fundacji Teraz Kobiety.

Głównymi partnerami wydarzenia są: Automobilklub Centrum, Seat – Iberia Motor Company, Subaru Import Polska.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.