Niemiecki potentat turystyczny wkracza do Polski – Portal PR - 24PR
Niemiecki potentat turystyczny wkracza do Polski

16.03.2012 Kategoria: E-biznes, turystyka. Autor: admin

Na rynek wkracza edom.pl – polski oddział e-domizil, europejskiego lidera wynajmu domów i apartamentów wakacyjnych. Portal zgromadził w swojej bazie ponad 150.000 domów i apartamentów w przeszło 39 krajach i wciąż ją powiększa. Obecnie baza noclegowa stopniowo udostępniana będzie w języku polskim.

Korzystając z edom.pl Polacy mają dostęp do oferty, na którą składają się obiekty sprawdzonych, prywatnych właścicieli oraz najlepszych touroperatorów. Każdy dom i apartament jest szczegółowo opisany oraz oceniany przez odwiedzających gości. Cała baza aktualizowana jest online przez co na bieżąco widoczna jest dostępność obiektów w podanym terminie. Dzięki temu użytkownik może intuicyjnie wyszukać oraz w łatwy sposób zarezerwować dom lub apartament wakacyjny. To duża zmiana w stosunku do tradycyjnych katalogów istniejących dotychczas na polskim rynku. Obiekty w nich zawarte najczęściej zarezerwowane były ze znaczącym wyprzedzeniem. W efekcie Polacy szukając domu lub apartamentu zagranicą skazani byli na czasochłonne poszukiwania noclegu, ostatecznie jadąc do pierwszego lepszego obiektu, który udało im się zarezerwować w pożądanym terminie.

„Chcemy by Polacy, tak jak nasi zachodni sąsiedzi, przekonali się, że wakacje rodzinne w wynajętym domku są znacznie tańsze.– mówi Dyrektor Operacyjny Kamil Krzyżanowski. „To paradoks, że to właśnie w bogatych Niemczech ten segment turystyki tak szybko się rozwija, podczas gdy polskie rodziny przepłacają za wczasy z tradycyjnymi biurami podróży” – dodaje.

Niemiecką wersję portalu odwiedza ponad 2 miliony użytkowników miesięcznie a roczne obroty grupy e-domizil z rezerwacji przekraczają 100 milionów euro. Wejście portalu na rynek polski oznacza również wielką szansę dla polskich właścicieli domów i apartamentów wakacyjnych. Obecnie trwają pracę nad udostępnieniem panelu administracyjnego w języki polskim, dzięki czemu każdy z nich będzie mógł sam zgłosić swój obiekt i udostępnić go milionom klientów sieci e-domizil.

Bazując na swoim doświadczeniu na innych rynkach europejskich, edom.pl zamierza również prowadzić sprzedaż pobytów w domach i apartamentach wakacyjnych poprzez rozwiniętą sieć internetowych partnerów dystrybucyjnych.
Portal udostępnił już infolinię dla klientów pod numerem 801 066 666.

Biuro prasowe edom.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.