Aktywny rozwój KNC Nieruchomości – Portal PR - 24PR
Aktywny rozwój KNC Nieruchomości

30.04.2012 Kategoria: Franchising. Autor: admin

Firma KNC Nieruchomości chce zostać właścicielem największej franczyzowej sieci biur nieruchomości. Cel zamierza osiągnąć już niedługo, dlatego nie zwalnia tempa i otwiera nowe placówki. Na początku maja przybędzie 10 nowych agencji pośrednictwa.

Do końca roku KNC Nieruchomości chce uruchomić 40 nowych biur nieruchomości. Na razie wszystko wskazuje, że plan zostanie zrealizowany. Do czerwca KNC Nieruchomości zamierza nawiązać współpracę z kolejnymi 10 partnerami. Firma co roku otwiera o 25 proc. więcej biur w stosunku do poprzedniego. W 2011 ma być podobnie. Obecnie na rynku istnieje 61 placówek KNC – 50 funkcjonuje w kraju i 11 zagranicą.

Rozwój sieci korzystanie wpływa na kondycję finansową firmy. Biura uruchomione w 2011 r. przyczyniły się do wzrostu obrotów sieci o ok. 20 proc. Jak twierdzi Rafał Stec, prezes firmy KNC Nieruchomości ten rok może być jeszcze lepszy. Realizacja zaplanowanych otwarć nowych biur zwiększy sprzedaż w firmie o 30 proc. – Podaż na rynku jest ogromna. Chętnych do zakupów też jest sporo, tylko hamują ich surowe zasady udzielania kredytów. Zależy nam by proces transakcji nabycia nieruchomości przebiegał szybko i sprawnie, dlatego pełnimy również rolę doradców kredytowych. Pomagamy potencjalnym nabywcom uzyskać pożyczkę na upatrzoną nieruchomość – mówi Rafał Stec.

Franczyza KNC Nieruchomości

KNC Nieruchomości istnieje na rynku od 1997 roku. W swojej bazie posiada 15 tys. ofert, w tym ok. 7 tys. na wyłączność i 3,5 tys. bez prowizji od kupującego. Z tego zasobu korzystają również franczyzobiorcy sieci. Według Raportu o rynku franczyzy w Polsce 2012 r., KNC Nieruchomości jest drugą pod względem liczby placówek siecią biur nieruchomości w kraju. W przyszłości firma chce zająć pierwszą pozycję.

Minimalna kwota inwestycji w biuro KNC wynosi 20 tys. zł. Placówki sieci otwierane są w miejscowościach od 50 tys. mieszkańców. Centrala szkoli franczyzobiorców z zakresu zarządzania biurem, sprzedaży nieruchomości oraz wiedzy na temat branży. Partnerzy sieci odbywają również praktyki w wybranym biurze należącym do sieci KNC Nieruchomości. Później są na bieżąco dokształcani – poznają nowe przepisy prawne regulujące rynek, nowe trendy w branży oraz nowe zasady prowadzenia biznesu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.