IX edycja konkursu „PRaktykuj za granicą” na półmetku – Portal PR - 24PR
IX edycja konkursu „PRaktykuj za granicą” na półmetku

11.04.2012 Kategoria: Konkursy, Praktyka PR. Autor: admin

20 osób na jedno miejsce startuje w IX edycji konkursu „PRaktykuj za granicą”, który umożliwia studentom wyjazd na zagraniczne praktyki w międzynarodowych agencjach PR w Londynie i Brukseli.

Jak informuje Marta Cieślak z organizującego konkurs Instytutu Monitorowania Mediów, do tegorocznej edycji „PRaktykuj za granicą” startuje 20 osób na jedno miejsce. Najaktywniejsi są studenci warszawscy, poznańscy i krakowscy.
„Studenci, którzy chcą jechać na praktyki za granicę, niekoniecznie działają pod presją rynkową” – uważa Magdalena Grabarczyk-Tokaj, jurorka „PRaktykuj za granicą”, prowadząca zajęcia dla studentów na kierunkach związanych z PR-em.

„Uczestnicy konkursu startują w nim nie dlatego, że do znalezienia dobrej pracy muszą mieć koniecznie doświadczenie zawodowe zdobyte już w czasie studiów, ale z powodu swoich zainteresowań. Chcą zrobić coś „ponad program”, są ciekawi jak wygląda praca w branży. Dzisiaj student często już na pierwszym roku wie, czego chce” – podkreśla.

Półfinalistów tegorocznej edycji konkursu „PRaktykuj za granicą” poznamy za tydzień poznamy”. Ich zadaniem było przygotowanie 3-stronicowego projektu strategii komunikacyjnej na jeden z trzech tematów związanych z działalnością Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Ci, którzy poradzili sobie z tym najlepiej, zostaną poproszeni o stworzenie kompletnej strategii komunikacji, w oparciu o przygotowany przez siebie projekt. W maju trzy najlepsze prace trafią do Fundacji ITAKA, a ich twórcy polecą do Londynu i Brukseli, na zaproszenie agencji Fleishman-Hillard, Burson-Marsteller i LEWIS PR.

W IX edycji „PRaktykuj” wzięły udział największe ośrodki akademickie w kraju. Na pierwszym miejscu pod względem liczby prac znalazł się Uniwersytet Warszawski, a na drugim ex aequo warszawska Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Adama Mickiewicza i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

I edycja konkursu „PRaktykuj za granicą” została zorganizowana przez Instytut Monitorowania Mediów w roku akademickim 2003/2004, we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Od tamtej pory odbyło się osiem edycji konkursu, dzięki którym 24 studentów pojechało na staże do prestiżowych agencji PR w największych miastach Europy, m.in. w Londynie, Mediolanie, Berlinie, Monachium.

Każda edycja konkursu odbywa się we współpracy z wybraną fundacją lub stowarzyszeniem działającym pro bono. Jego celem jest wspieranie młodych adeptów branży PR oraz organizacji pożytku publicznego.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.imm.com.pl/praktykuj2012

PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.