Stadiony EURO 2012 na znaczkach pocztowych – Portal PR - 24PR
Stadiony EURO 2012 na znaczkach pocztowych

09.06.2012 Kategoria: Gadżety, Sport, Wizualizacja. Autor: admin

Poczta Polska wprowadzi 8 czerwca do obiegu 4 znaczki ze stadionami Euro 2012. To oficjalne znaczki wydane przez Pocztę Polską w ramach umowy licencyjnej podpisanej z UEFA. Rarytasem filatelistycznym będzie specjalny blok zawierający wszystkie cztery walory.

Na znaczkach Poczty Polskiej znalazły się – Stadion Narodowy w Warszawie, Stadion w Gdańsku, Stadion Miejski w Poznaniu i Stadion Miejski we Wrocławiu. Wizerunkom stadionów na znaczkach towarzyszy grafika związana z Euro 2012.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, i w nakładzie 640 tys. sztuk każdy. Dla miłośników futbolu, Poczta przygotowała także dodatkową filatelistyczną atrakcję. Wszystkie znaczki ze stadionami można kupić również w formie bloku. Trzeba jednak się pospieszyć, bo jego nakład wynosi tylko 96 tysięcy sztuk. Autorem projektów jest artysta plastyk Bożydar Grozdew.

W dniu wejścia znaczków do sprzedaży, czyli 8 czerwca, klienci będą mogli podstemplować je okolicznościowymi datownikami i nabyć towarzyszące wydaniu koperty pierwszego dnia obiegu.

Walory związane z Euro 2012 można kupić w placówkach pocztowych i w internetowym sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej www.filatelistyka.poczta-polska.pl

Znaczki, na zlecenie Poczty Polskiej, wyprodukowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

PROFIT system Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.