BenQ LR100 z funkcją Watercolor – Portal PR - 24PR
BenQ LR100 z funkcją Watercolor

02.07.2012 Kategoria: Fotografia. Autor: admin

Rejestracja filmów Full HD, nowe funkcje m.in. Slow Motion Recording, Watercolor i funkcja Smart Burst zdjęć seryjnych
BenQ zaprezentował najnowszy model LR100 – aparat cyfrowy z serii małych i kompaktowych. Aparat ma sensor optyczny 14 Mpikseli, 5-krotny zoom optyczny, możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD – 1080p oraz ciekawe funkcję miedzy innymi Watercolor, Smile Catach, Panorama i wiele innych.

Aparaty kompaktowe, powszechnie uważane są za bardzo proste i mało zaawansowane technologicznie. Nic bardziej mylnego, oczywiście nie oferują one złożoności oraz możliwości pod względem optyki jak modele profesjonalne, ale w podstawowych zastosowaniach nie są wcale gorsze od zaawansowanych lustrzanek cyfrowych. Przeznaczeniem tego typu sprzętu – głównie ograniczające się do pstryknięcia migawką – jest łatwa i szybka obsługa bez konieczności wprowadzania wielu ustawień i zgłębiania tajników sztuki fotografii.

Pod względem łatwości obsługi nowy BenQ LR100 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wbudowane funkcje są odzwierciedleniem potrzeb na do użycia – na żądanie – gotowe funkcjonalności. Funkcja Watercolor to nowość wprowadzona przez BenQ w modelu RL100. Jego cechą jest tworzenie efektownych zdjęć bardzo plastycznych, przypominających w formie rysunek z tym, że kontury oraz wypełnienie obiektów zachowują kolory. Ta ciekawa funkcja pozwala na tworzenie zdjęć w pełni artystycznych a jednocześnie pełnych uroku i ciekawych efektów końcowych.

BenQ zaimplementował w tym modelu również wcześniejsze funkcje tj. Panorama – funkcja ułatwia tworzenie panoramicznych fotografii seryjnych. Smile Catch – to z kolei możliwość zrobienia zdjęć portretowych w momencie kiedy fotografowana osoba lub osoby uśmiechają się. BenQ LR100 pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych, naciśnięcie w migawki w ciągu sekundy rejestruje sekwencję do 7. zdjęć jedno po drugim. Co więcej, LR100 oferuje aż trybów zdjęć seryjnych, w tym oprócz wymienionego, także tworzenie kompozycji złożonych z 16 następujących po sobie obrazów.

Do pozostałych cech LR100, które warto wymienić należą funkcje: Slow Motion Recording, Movie Edit, Beauty Enhancer oraz HDR. Aparat może również rejestrować filmy w rozdzielczości do 1080p, wyposażony jest w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7” 230.000 pikseli, obiektyw z przysłoną F=3.2(W) – 6.4 (T), funkcję zdjęć Macro od zaledwie 5 cm. Zdjęcia można wykonywać również warunkach przy niskim oświetleniu z czułością ISO6400.

BenQ LR100 dostępny będzie w Polsce od lipca 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł (z VAT). Gwarancja 2 lata door-to-door.

BenQ Corporation

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.