Dzieci z Juchnowca Górnego wygrały kolorowe boisko dla swojej szkoły – Portal PR - 24PR
Dzieci z Juchnowca Górnego wygrały kolorowe boisko dla swojej szkoły

02.07.2012 Kategoria: CSR, EVENT. Autor: redpen

Zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” został Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki z Juchnowca Górnego. Na terenie szkoły jeszcze w tym roku wybudowane zostanie wielofunkcyjne boisko ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

Celem realizowanej od sześciu lat kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest popularyzowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci, a także stwarzanie warunków do uprawiania sportu, zwłaszcza gier zespołowych. Co roku do konkursu zapraszane są szkoły podstawowe z małych miejscowości, które nie mają środków na budowę boiska lub renowację starego obiektu. Dzięki kampanii szkoła może mieć profesjonalne boisko!

W tym roku w konkursie wzięło udział 235 szkół z całej Polski. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy etap polegał na głosowaniu internautów na najlepsze prace konkursowe i realizowany był w terminie 18 maja – 18 czerwca br. Głosowanie odbyło się w serwisie www.koloroweboiska.pl. Dzięki głosom internautów wyłonionych zostało 10 najlepszych prac konkursowych, które przeszły do drugiego etapu konkursu. W drugim etapie najlepszą pracę konkursową oraz zdobywców 2. i 3. miejsca wybrało jury. W ostatecznej ocenie prac jurorzy postawili na pomysłowość i oryginalność.

Poziom przygotowanych prac był bardzo wysoki. Jednak zdecydowanie najlepszą pracę przygotował Zespół Szkół z Juchnowca Górnego (woj. podlaskie). Uczniowie namalowali mecz piłkarski na 30-letnim boisku o wymiarach 800 m2. Oprócz tego dzieci przygotowały postaci kibiców z surowców wtórnych. W nagrodę szkoła otrzyma wielofunkcyjne boisko o syntetycznej nawierzchni z koszami do koszykówki, bramkami do piłki ręcznej, słupkami i siatkami do piłki siatkowej. Budowa boiska rozpocznie się w wakacje. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się we wrześniu.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Pereł (woj. warmińsko-mazurskie), która przygotowała pracę na budynku szkoły. Nagrodą są bramki oraz komplet piłek. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół w Przebrodzie (woj. podlaskie) za przygotowanie makiety boiska wraz z figurkami sportowców oraz kibiców. Szkoła otrzyma komplet piłek. Pozostałych siedem szkół zostanie nagrodzonych zestawami farb Śnieżka.

Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Boisko wykona wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych, który ufundował również nagrody dla zdobywców 2. i 3. miejsca. Więcej informacji na www.koloroweboiska.pl

Oto lista nagrodzonych szkół w szóstej edycji konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”:
Zwycięzca konkursu
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, woj. podlaskie
Nagroda: wielofunkcyjne boisko

II miejsce
Szkoła Podstawowa w Perłach, woj. warmińsko-mazurskie
Nagroda: bramki oraz komplet piłek

III miejsce
Zespół Szkół w Przebrodzie, woj. podlaskie
Nagroda: komplet piłek

Nagrody pocieszenia
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej, woj. małopolskie
Szkoła Podstawowa w Budkach Nowych, woj. wielkopolskie
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lisewie, woj. wielkopolskie
Zespół Placówek Oświatowych nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie, woj. świętokrzyskie
Szkoła Podstawowa w Drzewcach, woj. wielkopolskie
Szkoła Podstawowa w Uwielinach, woj. mazowieckie
Szkoła Podstawowa im. Kajetana Koźmiana w Bychawce, woj. lubelskie
Nagroda: farby Śnieżka

***
Informacja o fundatorze
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A., z siedzibą w Lubzinie (woj. podkarpackie), powstała w 1984 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1998 roku. Spółka jest jednym z liderów rynku farb
i lakierów w Polsce, posiadającym zakłady produkcyjne zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewnienia Jakości ISO 9001. Śnieżka jako jedyne przedsiębiorstwo produkcyjne w Polsce posiada także akredytowane laboratorium badawcze (AB 855). Firma prowadzi rozbudowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. Fundacja Śnieżki „Twoja szansa”,  „Kolorowe boiska” oraz „Dziecięcy świat w kolorach”.
Więcej pod adresem: www.sniezka.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Izabela Jurek
mobile +48 533 502 029
mail: izabela.jurek@redpen.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.