Raj dla wybranych – Mozambik – Portal PR - 24PR
Raj dla wybranych – Mozambik

01.07.2012 Kategoria: Fotografia, turystyka. Autor: admin

Akademia Nikona zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii w daleką podróż do Mozambiku. W towarzystwie uznanego fotografa – Marcina Kydryńskiego – uczestnicy fotoekspedycji odkryją kultury plemienne, świat dzikich zwierząt oraz spełnią podróżnicze marzenia o Afryce.

Mozambik to jedno z najbardziej znanych państw afrykańskich, nadal jednak znajdujące się na uboczu turystycznych szlaków. Na całej długości wybrzeża, liczącego 2,5 tysiąca kilometrów, nieskazitelna biel piasku kontrastuje z mieniącym się w słońcu lazurem Oceanu Indyjskiego. Jak okiem sięgnąć wokół tylko palmy kokosowe, bezludne wysepki i tradycyjne rybackie łódki z łopoczącymi na bryzie wysłużonymi żaglami. Z tego rajskiego krajobrazu wybrzeża w ciągu zaledwie jednego dnia można przenieść się na prawdziwą afrykańską sawannę. Dostojne żyrafy, stada zebr, przyczajone lamparty i tysiące innych gatunków zwierząt, licznie zamieszkujących tereny Mozambiku i graniczącego z nim Parku Narodowego Krugera w RPA, można podziwiać w trakcie emocjonującego, oczywiście fotograficznego, safari

Fotoekspedycja Akademii Nikona została zaplanowana tak, by podróżując przez RPA, Mozambik i Swaziland uczestnicy mogli poznać zarówno kulturowe, jak i przyrodnicze bogactwo Afryki. Poza fotografią zwierząt i uwiecznianiem legendarnych, afrykańskich zachodów słońca nie zabraknie także okazji do praktyki street photo. Trasa fotoekspedycji wiedzie bowiem nie tylko przez sawannę i wybrzeże, ale także przez Maputo – stolicę prezentującą zgoła odmienną, nowoczesną twarz Mozambiku. Współczesna zabudowa współistnieje tu z kolonialną, a całość doprawiona jest afrykańskim kolorytem i niepowtarzalną atmosferą portowego miasta.

Liczne plenery, podczas których Marcin Kydryński będzie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, umożliwią zdobycie najcenniejszej wiedzy fotograficznej. Ponadto wyjazd jest okazją do przetestowania sprzętu Nikon, który można wypożyczyć na czas wyprawy. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt fotograficzny.

http://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/78/mozambik

Biuro Prasowe Nikon Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.