Aparat Samsung SMART FOTO NX20 we wrześniu w Polsce – Portal PR - 24PR
Aparat Samsung SMART FOTO NX20 we wrześniu w Polsce

17.08.2012 Kategoria: Fotografia. Autor: admin

Aparaty Samsung SMART FOTO NX20 zostały doceniony przez ekspertów i otrzymał prestiżową nagrodę EISA – Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (European Imaging and Sound Association, EISA) w edycji 2012-2013. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii Europejski Zaawansowany Kompaktowy Aparat Fotograficzny. Aparat już we wrześniu pojawi się w sprzedaży w Polsce.

Samsung SMART FOTO NX20 to zaawansowany aparat z rozbudowanym systemem obiektywów oraz z wbudowanym modemem Wi-Fi. Został wyróżniony nagrodą EISA w kategorii Europejski Zaawansowany Kompaktowy Aparat Fotograficzny 2012-2013 (European Advanced Compact System Camera 2012-2013). Jury uznało, że Samsung NX20 SMART FOTO wyróżnia się spośród konkurencyjnych modeli, przede wszystkim za sprawą wbudowanego modułu sieci bezprzewodowych, który pozwala użytkownikowi przesyłać zdjęcia za pośrednictwem poczty elektronicznej lub zamieszczać je na portalach społecznościowych bezpośrednio z aparatu. W uzasadnieniu jury czytamy:

„Samsung SMART FOTO NX20 posiada kompaktową i lekką obudowę, która mieści w sobie matrycę 20,3 megapikseli CMOS APS-C oraz maksymalną czułość ISO 12800. Inne charakterystyczne cechy to szybka migawka 8 klatek na sekundę oraz autorski system i-Function 2.0, który umożliwia wybór z dziewięciu funkcji aparatu przy użyciu jednego przycisku na pierścieniu obiektywu. Jasny, uchylny i obracany wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3 cali uwalnia kreatywność i pozwala robić zdjęcia pod dowolnym kątem. Kluczową funkcją aparatu jest wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia przesyłanie zdjęć za pomocą maila lub wgranie ich do serwisów społecznościowych lub na dysk Sky Drive bezpośrednio z aparatu. Bezprzewodowe połączenie pozwala także na zdalne sterowanie aparatem za pośrednictwem smartfona.”

Samsung SMART FOTO NX20 to doskonała propozycja dla amatorów lub profesjonalnych fotografów szukających przenośnego aparatu, który wygląda i działa jak lustrzanka cyfrowa, ale jest znacznie mniejszy i lżejszy. Aparat cechuje imponująca szybkość fotografowania za sprawą migawki 1/8000s, a zdjęcia są wyświetlane na jasnym, obracanym wyświetlaczu AMOLED o przekątnej 3 cali. Dzięki najnowszym funkcjom Samsung SMART FOTO użytkownicy mogą szybko udostępniać zdjęcia, publikując je w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Picasa, albo wysyłać je pocztą e-mail do rodziny i przyjaciół – bezpośrednio z aparatu. Samsung SMART FOTO NX20 posiada także dodatkowe opcje rejestrowania i wyświetlania zdjęć z wykorzystaniem innych urządzeń, w tym możliwość połączenia aparatu ze smartfonem Samsung i używania go jako zdalnego wizjera (poprzez aplikację Remote Viewfinder), a także bezprzewodowego wyświetlania zdjęć na tabletach (np. Galaxy Tab 2), laptopach (np. notebookach Samsung serii 5 lub serii 9) lub telewizorach Samsung Smart TV.

Bardzo cieszymy się z nagrody EISA dla aparatu Samsung SMART FOTO NX20 oraz z tego, że jurorzy zwrócili uwagę nie tylko na jego doskonałe parametry techniczne, ale także na bezprzewodowe rozwiązanie, które czyni ten aparat wyjątkowym. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia bowiem użytkownikom w prosty i szybki sposób dzielenie się swoimi zdjęciami z najbliższymi. Docenią to na pewno wszyscy podróżnicy i miłośnicy serwisów społecznościowych. O tym natomiast, jak przydatny może być przycisk i-Function, wie każdy fotograf. Umożliwia on natychmiastowy dostęp do najważniejszych ustawień ekspozycji bez konieczności oddalania wizjera od oka i szukania przycisku na korpusie. Dzięki przyciskowi i-Function od razu wybieramy funkcję i robimy zdjęcie nie tracąc ważnego momentu. Co więcej, efekty wprowadzanych zmian ustawień możemy na bieżąco obserwować w wizjerze lub na ekranie. Docenią to szczególnie osoby poznające dopiero tajniki ustawień manualnych. – powiedział Tomasz Malasek, Product Manager kategorii FOTO w Samsung Electronics Polska.

Aparat Samsung SMART FOTO NX20 będzie dostępny na rynku polskim we wrześniu, a jego sugerowana cena detaliczna to 4 599 zł.

Euro RSCG Sensors

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.