Wyniki konkursu CBRE „Miasta w Obiektywie” – Portal PR - 24PR
Wyniki konkursu CBRE „Miasta w Obiektywie”

23.10.2012 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

Brytyjski fotograf Fraser Perrie został zwycięzcą “Urban Photographer of the Year” – konkursu na najlepszą fotografię o tematyce miejskiej – triumfując wśród 8011 zgłoszeń z całego świata.

Konkurs „Urban Photographer of the Year”, organizowany od 2007 roku przez CBRE, wiodącą na świecie firmę doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych, jest największym globalnym konkursem fotograficznym, celebrującym obrazy z życia codziennego w miastach.

Tematyką tego corocznego konkursu, który po raz pierwszy został otwarty dla fotografów z całego świata (w latach ubiegłych był kierowany tylko do osób z regionu EMEA – Europy, Środkowego-Wschodu i Afryki), są „Miasta w czasie pracy”. W konkursie mogli wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotograficy, którzy uchwycili na zdjęciach ciekawe momenty z życia miasta o każdej porze dnia. Dzięki otwarciu konkursu na cały świat, prace napłynęły ze 115 krajów, w tym Korei Południowej, Sudanu, Kirdżistanu, Nowej Zelandii i Bangladeszu. Najwięcej fotografii przyszło z Indii (1008), Wielkiej Brytanii (854) i Polski (698). Zwycięskie zdjęcie autorstwa Frasera Perrie, pokazuje szewców i pucybutów pracujących przed ikoną Nowego Jorku  – budynkiem Rockefeller Centre,  i zostało docenione za obraz tętniącego życia w dużym mieście.

Michael Strong, Prezes CBRE na region EMEA, skomentował:

„Prace, które napłynęły na tegoroczną edycję konkursu były zachwycające i przedstawiały migawki z życia mieszkańców miast na całym świecie. Na każdej fotografii portretującej miasta, ukazywano różnorodność życia miejskiego i indywidualności jednostek. Zwycięskie zdjęcie Frasera Perrie zostało nagrodzone za wspaniałe uchwycenie symetrii pomiędzy życiem obcych ludzi w dużym mieście.”

Martin C. Grahame Dunn, Przewodniczący Jury, dodał:

“Moją obawą w tegorocznej edycji konkursu było ‘czy jesteśmy w stanie zrobić lepsze zdjęcia niż te nadesłane w 2011 roku?’ Jednakże okazało się, że jak co roku, na konkurs ten napłynęły fotografie na niesamowitym, wysokim poziomie kreatywności i obserwacji. Fotograficy, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, odgrywają ważną rolę w dokumentowaniu i utrwalaniu historii i opoki naszej miejskiej egzystencji. Sukces “Urban Photographer of the Year” pokazuje jak istotna jest to rola.”

Fraser Perrie wygrał ekskluzywne fotosafari. Graeme Edwards i Tim Martin, pochodzący z Australii i USA, zajęli zasłużenie drugie i trzecie miejsce za swoje zdjęcia przedstawiające  Melbourne i Hong Kong. Nagrodzonych zostało również 24 autorów zdjęć ukazujących każdą godzinę doby z życia miasta, a wśród zwycięzców znalazło się 4 Polaków: Wojciech Gepner, Przemek Cebula, Paweł Demus i Wojciech Domagała.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że międzynarodowy konkurs CBRE spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem Polaków. 4 laureatów z naszego kraju to wielkie wyróżnienie, gdyż w konkursie startowało łącznie 1707 fotografów ze wszystkich kontynentów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich Polaków do udziału w kolejnych edycjach tego unikalnego konkursu.” – powiedziała Paulina Krasnopolska, Dyrektor Marketingu & PR w CBRE w Polsce.

Pełna lista zwycięzców znajduje się tutaj: www.cbrephotographer.com

CBRE

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.