Citylight’y pachnące rogalami świętomarcińskimi – Portal PR - 24PR
Citylight’y pachnące rogalami świętomarcińskimi

05.11.2012 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Miasto Poznań rozpoczyna niestandardową kampanię promującą akcję alleRogal. Na przystankach komunikacji miejskiej w Krakowie i Warszawie pojawią się citylight’y o zapachu półfrancuskiego ciasta z białym makiem. Słodkie niespodzianki czekają też na pasażerów rejsów krajowych i międzynarodowych LOT oraz w pociągach Intercity na trasie Berlin – Warszawa. Poznań przygotował na tę akcję kilkanaście tysięcy mini rogalików.

Drugiej edycji alleRogal towarzyszy niestandardowa promocja outdoorowa wykorzystująca aromamarketing. W centrum dwóch największych miast w Polsce – Warszawie i Krakowie – pojawią się citylight’y o zapachu rogali. W dniach 1 -15 listopada mieszkańcy będą mieli okazję poczuć zapach wielkopolskiego wypieku czekając na tramwaj lub autobus. Akcję alleRogal wspiera także kampania reklamowa w Internecie oraz sampling – 11 listopada ponad 13 tysięcy miniaturowych Rogali świętomarcińskich zostanie rozdanych pasażerom linii lotniczych LOT. Wręczane będą zarówno na liniach krajowych, jak i międzynarodowych. Dodatkowo osoby podróżujące pociągami Intercity z Berlina przez Poznań do Warszawy także będą mieli możliwość spróbowania lokalnego smakołyku.

Budowanie pozytywnego wizerunku miasta tworzy się nie tylko poprzez oddziaływanie na zmysł słuchu czy wzroku, ale także zapachu, stąd pomysł na wykorzystanie aromamarketingu. Poznań jest pionierem w stosowaniu tego rozwiązania na otwartych przestrzeniach w Polsce. Do citylight’ów dodawany jest wkład zapachowy imitujący aromat rogali – mówi Łukasz Goździor, Dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania.

Działania promocyjne obejmują nie tylko outdoor i sampling, ale i warsztaty wypiekania lokalnego przysmaku. Poznań zaprosił grupę blogerów kulinarnych, by pod czujnym okiem mistrza cukiernictwa poznali technikę pieczenia Rogali świętomarcińskich.

Podstawowym elementem promocji lokalnego produktu w ramach alleRogal jest sprzedaż świeżych rogali przez Allegro. Dzięki akcji wszyscy użytkownicy Internetu, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, mogą zamówić tradycyjne certyfikowane przez Unię Europejską Rogale świętomarcińskie. W ubiegłym roku Polacy zamówili przez Internet blisko 2 tony rogali. Stronę aukcyjną odwiedziło ponad 35 000 osób, a współczynnik pozytywnych komentarzy wynosił aż 98%. Tegoroczna akcja, rozpoczęta w połowie października wciąż zyskuje klientów. Rogale świętomarcińskie można zamawiać za pośrednictwem strony rogale.allegro.pldo 29 listopada.

 

Biuro Promocji Miasta

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.