Planujesz Sylwestra – uważaj na oferty “widmo” – Portal PR - 24PR
Planujesz Sylwestra – uważaj na oferty “widmo”

22.11.2012 Kategoria: Podróże i turystyka, Rozrywka. Autor: admin

Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku… To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Przedświąteczny okres to niepowtarzalna okazja do zarobku dla oszustów, którzy zamieszczają w Internecie fikcyjne oferty noclegów oraz bali sylwestrowych.

Bajkowe oferty “widmo”

Bajkowe bo poza kolorową otoczką nie mają nic wspólnego z prawdą. Według badań przeprowadzonych przez portal flatigo.com ponad 65% użytkowników zamierza spędzić sylwestra w górach. Jest to także miejsce, które najczęściej wybierają oszuści, tworzący obiekty “widmo”. Profesjonalnie skonstruowane oferty posiadają swoje strony internetowe, które kuszą pięknymi zdjęciami, świetną lokalizacją obiektu, wysokim standardem oraz wszelkimi udogodnieniami z których można skorzystać na miejscu. W rzeczywistości obiekt o podanym adresie nie istnieje, a turyści dowiadują się o tym dopiero na miejscu. Zazwyczaj tego typu rezerwacje odbywają się poprzez wypełnienie formularza kontaktowego, który znajduje się na fikcyjnej stronie www. Zdarza się również, że nazwa bądź numer ulicy są błędnie napisane np. „ul. Piłsudzkiego”. Takie oferty w danych do kontaktu posługują się numerem komórkowym, ponieważ telefon stacjonarny byłby zbyt łatwy do zidentyfikowania.

Jak się uchronić przed oszustwem?

Policja rekomenduje sprawdzenie oferty noclegowej w Wydziale Turystyki Urzędu Miasta, w praktyce sposób ten bywa jednak nie tylko uciążliwy, ale w przypadku mniejszych miejscowości, po prostu nierealny. Dlatego powinniśmy przede wszystkim dokładnie czytać ofertę, zweryfikować wszystkie zamieszczone dane oraz sprawdzić czy podany adres istnieje. Najlepiej jednak korzystać z zaufanych serwisów, które gwarantują bezpieczne dokonanie rezerwacji oraz posiadają ubezpieczenie, które uchroni podróżnych przed przykrymi sytuacjami.

Im bliżej grudnia tym częściej myślimy o Świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze. Nie traćmy przy tym zdrowego rozsądku, który może nas uchronić przed straceniem pieniędzy i szansy na dobrą zabawę.

flatigo.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.