Rozwój przez zabawę – Portal PR - 24PR
Rozwój przez zabawę

01.12.2012 Kategoria: Dziecko. Autor: admin

Ciastolina to kreatywna zabawka, która nie tylko sprawi frajdę maluchom, ale jednocześnie pozwoli kształtować ich zdolności manualne.

Bogata paleta kolorów, różnorodne narzędzia i foremki zachęcą dzieci i rodziców do wspólnej, kreatywnej zabawy ciastoliną, której ograniczeniem będzie jedynie własna wyobraźnia. Z ciastoliną możemy eksperymentować, mieszać kolory i wykonywać niezliczone figurki czy literki. A jeśli skończą się nam pomysły sięgnijmy po inspirację i zajrzyjmy do zestawu, w którym znajdziemy m.in. gotowe wzory. – Najważniejszą zaletą ciastoliny jest wpływ na prawidłowy rozwój i zdolności manualne naszych pociech. Przede wszystkim ukształtuje prawidłowe napięcie mięśniowe, pomoże sprecyzować ruchy, co ułatwi maluchom posługiwanie się sztućcami – podpowiada Marzena Raczkiewicz, ekspert z firmy MERplus, dystrybutora artykułów plastycznych. Ćwiczenie rączek i palców zaprocentuje także w przyszłości, będzie świetnym wstępem do nauki pisania i dalszej edukacji szkolnej.


Fot. MERplus
Ciastolina firmy JOVI jest bardzo plastyczna, przeznaczona dla małych i niezbyt silnych rączek, dlatego nawet dwuletnie dzieci mogą ją bardzo łatwo formować. Masa jest produktem naturalnym, wykonanym na bazie mączek spożywczych, wody i soli. Nie zawiera też żadnych szkodliwych dla zdrowia dziecka substancji. Przy okazji nie klei się i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Zapakowana jest w praktyczne i szczelne pojemniki, które chronią przed wysychaniem. Wyłącznym dystrybutorem produktu jest firma MERplus.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.