Blok3 / blok do potęgi trzeciej – animacja, gdy odległość od kultury liczy się nie tylko w kilometrach – Portal PR - 24PR
Blok3 / blok do potęgi trzeciej – animacja, gdy odległość od kultury liczy się nie tylko w kilometrach

28.02.2013 Kategoria: Aktywność. Autor: admin

Blok3 to projekt edukacyjno-artystyczny dla młodych mieszkańców warszawskiego osiedla przy ul. Dudziarskiej i grupy młodzieży z Szydłowca -cykl twórczych warsztatów tematycznych oraz realizacja przez młodych ludzi własnego mini projektu.

em3Składowe płyty DVD „Blok3 / blok do potęgi trzeciej”
Blok3nowa metoda animacji kulturalno-społecznej w „trudnym” środowisku.
Blok3obecność artystów w społecznościach położonych z daleka od centrów kultury.
Blok3trzy krótkie filmy o współpracy z dziećmi z Osiedla Dudziarska, stygmatyzowanego jako getto oraz Szydłowca, stolicy powiatu o najwyższym w Polsce bezrobociu; dokumentacja warsztatów edukacyjno-artystycznych.

Realizatorem filmów był Sylwester Gałuszka – Robotnik Sztuki, prezes Fundacji Kolonia Artystów, założyciel Instytutu Twórczych Działań ITEDE, Wolnej Pracowni PGR_ART oraz animator wydarzeń artystycznych w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Realizuje prace wideo w technice found footage.

Płyta „Blok3 / blok do potęgi trzeciej” jest dostępna nieodpłatnie.

Kontakt: Justyna Nowakowska, j.nowakowska@mckis.waw.pl , tel. 22 586 42 07.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.