Franczyzowa szkółka piłkarska – Portal PR - 24PR
Franczyzowa szkółka piłkarska

28.02.2013 Kategoria: Franchising. Autor: admin

Franczyza jest obecnie jedną z bardziej popularnych form prowadzenia biznesu. Choć zwykle kojarzy się z sieciowymi sklepami czy punktami usługowymi, ten model biznesowy wykorzystywany jest z powodzeniem również w innych dziedzinach.

Przykład? Franczyzowa sieć szkółek piłkarskich Football Academy

Od niemal 4 lat na polskim rynku działa franczyzowa sieć elitarnych szkółek piłkarskich Football Academy, w której trenują dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Pierwszy oddział powstał w kwietniu 2009 roku w Opolu, dziś w całej Polsce działa już prawie 80 ośrodków.

Od pomysłu do biznesu
– Idea przedsięwzięcia wzięła się po prostu z… życia. Gdy obserwowałem piłkarskie zacięcie mojego kilkuletniego siostrzeńca oraz warunki, w jakich ćwiczy, doszedłem do wniosku, że w Polsce dzieci w jego wieku nie mają gdzie trenować. Zatem najpierw pojawiła się potrzeba, a potem zrodził się pomysł, którym zaraziłem kilku znajomych, również pasjonatów piłki nożnej. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że przydałoby się miejsce, które umożliwiłoby rozwijanie piłkarskiej pasji najmłodszym zawodnikom, na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym – mówi Radosław Soperczak, prezes fundacji Football Academy Group. – Wsparcie dla naszych pomysłów znaleźliśmy na rynku brytyjskim. Odwiedzając tamtejsze szkółki i kluby piłkarskie, zdobyliśmy niezbędną wiedzę i doświadczenie. Nie chcieliśmy jednak kupować żadnej gotowej licencji. Mieliśmy własny pomysł, który rozwinęliśmy w oparciu o najlepsze światowe wzorce w tej dziedzinie – dodaje Radosław Soperczak. Tak powstała w Opolu pierwsza polska akademia piłkarska dla dzieci od 4 roku życia. Przez pierwszy okres testowano w niej rozwiązania treningowe, organizacyjne i marketingowe. Zainteresowanie projektem przerosło jednak oczekiwania twórców. Szybko okazało się, że jeden oddział w Polsce nie wystarczy.

Jak szkółka zmieniła się w ogólnopolską sieć…
– Zależało nam, by jak najwięcej polskich dzieci mogło trenować piłkę nożną na naprawdę najwyższym poziomie, już od najmłodszych lat. Dlatego, by nasza koncepcja mogła rozwijać się na skalę ogólnopolską w sposób ujednolicony, jedynym słusznym krokiem było stworzenie sieci franczyzowej – tłumaczy Radosław Soperczak. Dziś w ramach Football Academy funkcjonuje blisko 80 oddziałów, w których aktywnie trenuje prawie 4000 małych pasjonatów piłki nożnej. Liczba oddziałów stale rośnie, ponieważ zainteresowanie zarówno potencjalnych franczyzobiorców, jak i zawodników jest nadal duże.

Własna szkółka piłkarska – to proste!
Szkółka piłkarska pod szyldem dynamicznie rozwijającej się marki to inwestycja w gotowy i sprawdzony „produkt” o ugruntowanej pozycji na rynku. Otworzenie własnego oddziału nie wymaga prowadzenia działalności, ani doświadczenia biznesowego. Wystarczy niewielki budżet, pasja i chęć działania na rzecz dziecięcej piłki nożnej. – Franczyzobiorcą Football Academy może zostać każdy, kto interesuje się piłką nożną, zna lokalny rynek w tej branży, jest odpowiedzialny i potrafi dobrze zorganizować swoją pracę oraz pracę zespołu. Dajemy szansę każdemu, bez względu na wiek oraz status zawodowy – mówi Radosław Soperczak.

Jak założyć szkółkę?
Jak pokazuje doświadczenie, menadżerami oddziałów Football Academy zostają zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, studenci planujący dopiero własną karierę, jak i doświadczeni zawodowo nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy czy instruktorzy, a także ludzie zupełnie nie związani wcześniej ze sportem, ale mający pomysły i własną inicjatywę. – Menadżer rozpoczynający współpracę z Football Academy otrzymuje pełne wsparcie organizacyjne do prowadzenia własnego oddziału – począwszy od know-how, koncepcji biznesowej i całej metodologii treningowej, a skończywszy na pełnej obsłudze prawno-księgowej oraz wsparciu marketingowym – wyjaśnia Radosław Soperczak. Po stronie menadżera jest zorganizowanie odpowiedniej infrastruktury w postaci boiska i/lub hali sportowej, skompletowanie kadry trenerskiej oraz znalezienie chętnych zawodników. – Potem pozostaje już tylko trenowanie z pasją i satysfakcja, jaką dają zadowolone buzie małych piłkarzy i ich rodziców oraz wymierne korzyści z prowadzenia własnego, stabilnego biznesu – dodaje.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o tym, jak otworzyć własną szkółkę Football Academy: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q_s3sHzF9KE

Football Academy Group
http://www.footballacademy.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.