Goodyear Dunlop Europe z nowym Dyrektorem Pionu ds. Bieżnikowania Opon – Portal PR - 24PR
Goodyear Dunlop Europe z nowym Dyrektorem Pionu ds. Bieżnikowania Opon

26.02.2013 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Leszek Szafran będzie odpowiadał za działalność w zakresie bieżnikowania opon w Regionie EMEA oraz za rozwój innowacyjnych rozwiązań we współpracy z regionalnymi organizacjami Goodyear Dunlop.

„Jednym z moich najważniejszych zadań jest to, aby bieżnikowanie było elementem składowym zintegrowanegoi konkurencyjnego pakietu zarządzania oponami, który oferujemy użytkownikom końcowym. Dotyczy to zwłaszcza operatorów flot oraz partnerów biznesowych” – powiedział Leszek Szafran.

Nowy Dyrektor ds. Bieżnikowania Opon dołączył do firmyw 1995 r. jako analityk. Następnie zajmował kilka stanowisk,a w 2002 r. został mianowany Dyrektorem Handlowym opon ciężarowych. W 2006 r. objął stanowisko Dyrektora Handlowego opon osobowych, ciężarowych i przemysłowych Goodyear Dunlop Tires Polska. W 2010 roku przeniósł się do Republiki Południowej Afryki, gdzie był Dyrektorem Generalnym Goodyear South Africa (Pty) Ltd. W kolejnym roku wrócił do Europy, bowiem został Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Regionu Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Leszek Szafran jako Dyrektor Pionu ds. Bieżnikowania Opon będzie raportować do George’a Rietbergera, Wiceprezesa odpowiadającego za opony ciężarowe, rolnicze i przemysłowe Goodyear Dunlop w Regionie EMEA.

„Znaczenie bieżnikowania w ramach oferty produktów i usług Goodyeara dla klientów komercyjnych ostatnio znacznie wzrosło. Cieszę się, że Leszek podjął się nowego wyzwania, bowiem pełniąc różne funkcje w regionie zdobył ogromne doświadczenie w dziedzinie opon ciężarowych i przemysłowych. Chciałbym podziękować Hubertowi Moquetowi za 34 lata pełnej poświęcenia pracy i życzyć mu wszystkiego najlepszego na emeryturze” – powiedział George Rietbergen.

Hubert Moquet, który w marcu przejdzie na emeryturę, kierował pionem bieżnikowaniem opon przez trzy lata. Dołączył do Goodyeara w 1978 r., przechodząc z branży pojazdów ciężarowych i obejmując stanowisko sprzedawcy opon do ciężarówek. Pracował w dziale sprzedaży flotowej i obsługi zamówień rządowych, a następnie odpowiadał za sprzedaż opon na pierwsze wyposażenie we Francji. Potem objął stanowisko Dyrektora Pionu Opon do Pojazdów Ciężarowych w tym kraju. Od 1999 r. zarządzał Działem Sprzedaży Opon do Pojazdów Ciężarowych w Europie, zaś
w 2002 r. organizował europejski Pion Sprzedaży Opon na pierwsze wyposażenie. Powróciwszy do Francji w 2007 r. przejął stery Pionu Obsługi Klientów Instytucjonalnych, zajmującego się sprzedażą opon do pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych i przemysłowych. Jego ostatnią funkcją było zarządzanie Pionem Bieżnikowania w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce
– stanowisko dyrektora tego pionu objął w 2010 roku.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 Goodyear Dunlop Tires Polska   Sp. z o. o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.