Nowości wśród aparatów kompaktowych Panasonic LUMIX na 2013 rok – Portal PR - 24PR
Nowości wśród aparatów kompaktowych Panasonic LUMIX na 2013 rok

11.02.2013 Kategoria: Fotografia. Autor: admin

Panasonic zaprezentował linię kompaktowych aparatów LUMIX, która prezentuje optymalne połączenie jakości obrazu, inteligentnej funkcjonalności i wspaniałego wzornictwa. Najnowsze aparaty umożliwią fotografom na każdym poziomie uchwycenie idealnych momentów. Aparaty wyposażone są także w nowe opcje łączności, w tym we wbudowane Wi-Fi oraz technologię NFC, dzięki którym zapewnią najszerszy zakres zdalnych możliwości fotografowania, przeglądania zdalnego i natychmiastowego dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych.

Pośród najnowszych modeli należy wymienić: LUMIX TZ40, to najbardziej zaawansowany model kompaktowy firmy Panasonic, łączący najlepszej jakości aparat z kamerą;  wytrzymały aparat FT5; kompaktowy super zoom LUMIX LZ30; stylowy i kompaktowy LUMIX XS1; oraz LUMIX SZ9, który mimo niewielkiego rozmiaru oferuje imponujące powiększenie optyczne.

Panasonic LUMIX DMC-TZ40: Idealny aparat w każdej sytuacji

Najnowszy aparat z uznanej serii TZ, LUMIX TZ40 jest najbardziej zaawansowanym dotychczas aparatem kompaktowy firmy Panasonic, łączącym najlepszej jakości aparat z kamerą. Dzięki ulepszonemu 18,1-megapikselowemu czujnikowi MOS, 20-krotnemu zoomowi optycznemu, możliwości nagrywania filmów Full HD AVCHD, oraz wielu trybom kreatywnym, LUMIX TZ40 jest idealny dla osób, które poszukują bezkompromisowego aparatu z pełnym pakietem funkcji.

TZ40_41_ZS30s_front

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi oraz możliwości korzystania z technologii NFC, LUMIX TZ40 oferuje szerokie opcje fotografowania, udostępniania i podglądu. Użytkownik może wykadrować i zrobić zdjęcie zdalnie przy użyciu smartfona lub tabletu, dzielić się zdjęciami ze znajomymi na ulubionych portalach społecznościowych, a także przeglądać zdjęcia i filmy na swoim telewizorze lub telefonie.

Dzięki technologii NFC oraz połączenie aparatu TZ40 z Wi-Fi nie może być prostsze. Aparat rozpoznaje ustawienia Internetu i umożliwia zachowywanie i przesyłanie plików.

Dla użytkowników, którzy nie potrzebują Wi-Fi firma Panasonic wprowadzi na rynek model DMC-TZ35, który posiada te same bezkonkurencyjne funkcje co model TZ40, oraz 16,1-megapikselowy czujnik MOS.

Panasonic LUMIX DMC-FT5: Dla fotografów-poszukiwaczy przygód, którzy potrzebują niezawodnego aparatu do tworzenia zdjęć i filmów

Dzięki solidnej budowie modelu LUMIX FT5 doskonałe zdjęcia można robić gdziekolwiek – chociażby podczas nurkowania czy wspinaczki. Model FT5 jest wodoodporny do 13 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg, dzięki czemu jest jednym z najtwardszych zawodników na rynku aparatów kompaktowych.

Dzięki 16,1-megapikselowemu czujnikowi MOS, nagrywaniu filmów w jakości Full HD 1920×1080, połączeniu z WiFi oraz technologii NFC, LUMIX FT5 pozwala poszukiwaczom przygód na uchwycenie ich wyczynów przy zachowaniu doskonałej jakości.

Panasonic wprowadza także na rynek model FT25 – stylowy, a jednocześnie wytrzymały aparat do codziennego użytku, który może być również wykorzystany podczas mniej ekstremalnych wycieczek. Model FT25 jest wodoodporny do 7 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 1,5 metra oraz odporny na temperatury do -10 °C.

Panasonic LUMIX LZ30 – Kreatywna fotografia dla każdego

Najnowszy kompaktowy super zoom LUMIX LZ30, umożliwia większą swobodę w fotografii dzięki potężnemu 35-krotnemu zoomowi optycznemu oraz szeregowi kreatywnych opcji i trybów. Zastosowany w modelu zoom pozwala przybliżyć oddalone obiekty z zachowaniem pełnej rozdzielczości 16,1 magapiksela. Natomiast ultraszeroki kąt obiektywu wynoszący 25mm pozwala ująć w kadrze obszar około 2 razy większy niż w przypadku standardowego obiektywy 35mm.

LZ30k_slant

LZ30 zapewnia również dodatkowe kreatywne funkcje i tryby, co pozwala na prawdziwie wyrażenie siebie za pośrednictwem fotografii. Użytkownik może kontrolować głębię ostrości, ustawić szybkość migawki, aby uchwycić poruszające się obiekty oraz utworzyć rozmycie ruchu. Tryb zdjęcia panoramicznego umożliwia wykonywanie pięknych zdjęć panoramicznych, podczas gdy tryby kontroli kreatywnej i kreatywnego retuszu pozwalają przejąć całkowitą kontrolę nad zdjęciami.

Panasonic LUMIX DMC-XS1: Kompaktowy i modny – idealny dla fotografów, którzy zawsze znajdują się w centrum wydarzeń

Panasonic zaprezentował także pierwszy z nowej linii kompaktowych i stylowych aparatów – model LUMIX XS1. Aparat XS1, o rozdzielczości 16,1 megapiksela, pięknym designie i grubości zaledwie 14 mm, jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy zwykle zdjęcia robią smartfonem, a chcieliby, aby zdjęcia robione przez nich na co dzień były zawsze najlepszej jakości.

Początkujący fotografowie mogą skorzystać z szerokiej gamy kreatywnych i artystycznych funkcji aparatu. Nowy tryb kreatywnej kontroli pozwala na skorzystanie z 13 różnych filtrów oraz efektów wizualnych, takich jak Retro, Pop i Miniature, aby osiągnąć wyższy poziom kreatywności i stworzyć niezwykle ciekawe zdjęcia ze zwykłych ujęć.

Panasonic zaprezentował również dwa inne kompaktowe aparaty LUMIX: DMC-FS50 oraz DMC-F5. LUMIX FS50 ma te same funkcje i możliwości, co aparat XS1 (z wyjątkiem filtrów kreatywnej kontroli) i jest od niego nieznacznie większy. Aparat LUMIX F5, zaprojektowany na wzór aparatów XS1 oraz FS50 posiada takie funkcje jak MEGA O.I.S. oraz iA i robi zdjęcia w rozdzielczości 14,1 megapiksela, a dostępny jest w bardzo przystępnej cenie.

Panasonic LUMIX DMC-SZ9: Kompaktowy aparat dla każdego

Nowy, kompaktowy aparat LUMIX DMC-SZ9 firmy Panasonic posiada szereg funkcji dla osób, chcących uchwycić wyjątkowe momenty z rodziną i przyjaciółmi, sceny z wakacji, czy też chwile warte zapamiętania podczas wieczornego wyjścia. Aparat zachwyca zarówno swoim wyglądem, jak i 16,1- megapikselowym czujnikiem MOS, 10-krotnym zoomem optycznym oferowanym przez obiektyw LEICA DC, dostępem do Wi-Fi oraz 14 efektami kreatywnymi.

LUMIX DMC-SZ3 to siostrzany model aparatu LUMIX SZ9, który również charakteryzuje się smukłym i stylowym wzornictwem, posiadając wszystkie niezbędne funkcje w atrakcyjnej cenie. 

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w produkcji elektroniki i innowacjach technologicznych w trzech obszarach: konsumenckim, biznesowym i przemysłowym. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Firma Panasonic w roku 2018 będzie świętowała 100 rocznicę powstania, wizja firmy zakłada, że do tego roku Panasonic będzie najbardziej ekologicznym producentem elektroniki na świecie. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic oraz jej zaangażowaniu w zrównoważony rozwój biznesu znajduje się pod adresem http://panasonic.pl/.

Panasonic Polska

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.