Trójwymiarowa komunikacja wizualna firmy Ericsson – Portal PR - 24PR
Trójwymiarowa komunikacja wizualna firmy Ericsson

11.03.2013 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Prototypowe rozwiązanie firmy Ericsson służące trójwymiarowej komunikacji wizualnej daje uczucie fizycznej obecności w tym samym pomieszczeniu, co inni uczestnicy konferencji. Dział Ericsson Research tworzy rozwiązanie, które nie tylko zagwarantuje użytkownikom doskonałą jakość trójwymiarowych połączeń, ale również zmniejszy przepustowość niezbędną do przesyłania obrazu wysokiej jakości. W rezultacie przełoży się to na niższe koszty operacyjne i większe upowszechnienie usług.

  • Standard kompresji obrazu H.265/HEVC zmniejsza obciążenie łącza internetowego o połowę. Ericsson pracuje nad rozszerzeniem, które pozwoli na oglądanie obrazu 3D bez specjalnych okularów.
  • W ciągu najbliższych 3-4 lat transmisja wideo zdominuje sieci i będzie odpowiadać za 90 procent całego ruchu w sieciach mobilnych.

Trójwymiarowa komunikacja wizualna firmy Ericsson opiera się o nowy standard kompresji obrazu. Zdaniem Thomasa Ruserta z Ericsson Research standard H.265/HEVC wejdzie do powszechnego użycia w ciągu roku.

„Odegraliśmy kluczową rolę w opracowaniu sfinalizowanego niedawno standardu kompresji obrazu H.265/HEVC, który — w porównaniu z używanymi obecnie kodekami — zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość o połowę.” – powiedział Thomas Rusert. – „Obecnie pracujemy nad rozwojem i ustandaryzowaniem trójwymiarowego rozszerzenia standardu H.265/HEVC. Rozszerzenie to umożliwi oglądanie obrazu trójwymiarowego w wysokiej jakości bez konieczności zakładania specjalnych okularów” – dodał Rusert.

Rozwiązanie firmy Ericsson zostało zaprezentowane w trakcie Mobile World Congress 2013. „Zbliżając się do stoiska z prezentacją, poczułam się jak Mia Farrow w jednym z filmów Woody’ego Allena, gdy bohater zszedł do niej z kinowego ekranu. Mój rozmówca nie zszedł z ekranu, ale podał mi makietę stacji bazowej. Realność rozmowy była piorunująca”. – powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.

Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.