Najbardziej popularne przeżycia, za które jesteśmy gotowi zapłacić – Portal PR - 24PR
Najbardziej popularne przeżycia, za które jesteśmy gotowi zapłacić

14.05.2013 Kategoria: Gadżety. Autor: admin

Czy bliska lokalizacja wpływa na podobieństwo do naszych wschodnich sąsiadów? Odmienny język, kultura i obyczaje – to każdy dostrzega, ale czy różnimy się również pod kątem sposobów spędzania wolnego czasu, hobby, preferencji konsumenckich? Z analizy najnowszego raportu firmy Super Prezenty wynika, że różnią nas nawet upodobania dotyczące… dawania i otrzymywania prezentów.

Wyniki najnowszego raportu przeprowadzonego przez firmę Super Prezenty pokazują, że pomimo sąsiedzkiej lokalizacji mamy inne podejście do sposobów na spędzanie wolnego czasu. Raport powstał na bazie cieszących się największą popularnością ofert zakupu prezentów niematerialnych, czyli przeżyć ekstremalnych, sposobów na aktywny wypoczynek lub relaks, w Polsce, Rosji, na Litwie i Łotwie.

Mocne wrażenia, czy spokój i relaks?

Polacy najchętniej wybierają bardziej ekstremalne atrakcje, w szczególności związane z motoryzacją. Dużą popularnością cieszą się u nas przejażdżki luksusowymi autami lub samochodami rajdowymi oraz kursy driftingu. Ponadto, często wybieramy strzelnicę jako miejsce do odstresowania lub loty balonem, podczas których możemy oglądać zapierające dech w piersiach widoki. Polscy fani najbardziej ekstremalnych doznań chętnie skaczą ze spadochronem. Nasi sąsiedzi, Rosjanie, mają zbliżone zainteresowania, z tym wyjątkiem, że zamiast stać twardo na ziemi, wolą się od niej oderwać. W Rosji najbardziej popularnymi aktywnościami są loty motolotnią, paralotnią, samolotem lub balonem, a także skoki spadochronowe i symulacje latania w tunelach aerodynamicznych. Natomiast, jeśli mowa o odpoczynku, Rosjanie najchętniej korzystają z masażu tajskiego. Litwini i Łotysze stawiają przede wszystkim na relaks. Najchętniej decydują się na zabiegi SPA oraz upiększające, masaże oraz pobyty w hotelach i aquaparkach. Oprócz tego rozsmakowują się w czekoladowym fondue. Wybierają też atrakcje zapewniające mniejszą dawkę adrenaliny, m. in. jazdę gokartami lub wspinaczkę.

W parze czy w pojedynkę?

Analiza raportu pokazuje też, kto woli spędzać czas w pojedynkę, a kto w parach. Okazuje się, że najbardziej towarzyscy są Litwini i Łotysze, następnie Rosjanie, a Polacy plasują się na ostatnim miejscu. Co ciekawe, romantyczne usposobienie szczególnie cechuje Litwinów, bo najchętniej decydują się na zakup ofert skierowanych dla par. Dużym powodzeniem za naszą wschodnią granicą cieszą się też gokarty dla dwojga. Polacy natomiast, spośród ofert „dla par” wybierają jedynie pobyt w SPA.

Wnioski z raportu płyną jednoznaczne – motoryzacja to zamiłowanie Polaków, lotnictwo – Rosjan, natomiast, dla Litwinów i Łotyszy najważniejszy jest relaks, najlepiej w parach. Wyniki raportu pokazują również, że niematerialne prezenty w formie voucherów do wykorzystania w dogodnym dla obdarowanego terminie, są najczęściej wybieraną formą obdarowywania prezentami swoich bliskich, ukochanych i przyjaciół przez naszych sąsiadów. Taka forma zakupów cieszy się olbrzymim powodzeniem za naszą wschodnią granicą i jest najczęściej wybieraną opcją na różne okazje: dzień matki, dzień dziecka, urodziny, rocznice itp. Ze względu na wygodę, bezpieczeństwo zakupów oraz gwarancję trafionego prezentu, ma duże szanse zostać ulubioną metodą kupowania prezentów również w Polsce.

www.superprezenty.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.