IncentivePlanet.pl – innowacyjny portal w branży Mice Sektor Incentive – Portal PR - 24PR
IncentivePlanet.pl – innowacyjny portal w branży Mice Sektor Incentive

06.06.2013 Kategoria: Podróże i turystyka, Wieści za spółek. Autor: admin

4 czerwca 2013 roku na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja nowego portalu internetowego www.incentiveplanet.pl. Nowa jakość w branży MICE. Konferencję poprowadziła Elżbieta Atkinson – Dyrektor Zarządzająca oraz Agnieszka Chojka – Logistic and Coordination Manager, które opowiedziały o możliwościach i zaletach jakie oferuje innowacyjny portal.

12q1

„Incentive Planet to pierwsza Polska baza danych służąca do samodzielnego planowania oraz kalkulacji budżetu wyjazdu Incentive” powiedziała Dyrektor Zarządzająca Incentive Planet, Elżbieta Atkinson.

Dzięki temu narzędziu przygotowanie oferty nie będzie już wymagało kilku dni czy tygodni. Wystarczy, że przy wpisaniu odpowiednich pozycji typu: destynacja, liczba osób, termin wyjazdu, przewoźnicy, aktywności otrzymamy symulację kosztową oraz opis miejsca do którego zamierzamy się udać.

12q

„Będąc częścią tej branży przez wiele lat,  chciałam w pewnym momencie zrobić coś, co pozwoliło by  klientom i agencjom ułatwić pracę. Wiem ile czasu potrzeba na przygotowanie ofert, na zorganizowanie „incentivu”. Dlatego powstał Incentive Planet. Tym bardziej miło mi, że ten portal jest wspierany przez dotacje unijne Program Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1. To tylko potwierdza fakt, że narzędzie to było i jest  niezbędne”  – powiedziała Dyrektor Zarządzająca Incentive Planet, Elżbieta Atkinson.

Użytkownicy portalu IP maja możliwość korzystania z bogatej bazy profesjonalnych firm z wieloletnim doświadczeniem z branży MICE, która wcześniej została dokładnie zweryfikowana. Są to m.in.:  DMC, hotele, centra konferencyjne, przewoźnicy, piloci, przewodnicy, czy towarzystwa ubezpieczeniowe.

Portal skierowany jest do klienta instytucjonalnego, agencji incentive, agencje reklamowe i i PR, HR, korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i do oferentów (bezpośrednich dostawców usług) DMC, hoteli, centrów konferencyjnych, linii lotniczych, licencjonowanych pilotów, firm ubezpieczeniowych i agencji eventowych.

„Nie boimy się, że firmy eventowe będą do nas źle nastawione, że będą uważały nas za konkurencję. Naszym zadaniem, nie jest „rozbijanie” żadnego biznesu. Jesteśmy nastawieni na budowanie wspólnie branży incentive oraz konferencji. Chcemy aby nasz portal był narzędziem wykorzystywanym przez agencje eventowe i ułatwiał im przez to optymalizację czasu na późniejsze zorganizowanie takiego wyjazdu” – powiedziała Agnieszka Chojka, Logistic and Coordination Manager.

12q12

„Pracę nad projektem zaczęliśmy w lipcu 2012 roku. Bardzo rzetelnie sprawdzaliśmy firmy, które zgłaszały się do nas z całego świata chcąc zaistnieć na tym portalu. Przez wiele miesięcy wyspecjalizowany zespół programistów, grafików tworzył silnik i grafikę strony. Wbrew pozorom to nie był łatwy projekt. Dziś kiedy przyszedł moment pokazania go klientom, dziennikarzom jestem bardzo szczęśliwa, że największą część pracy mamy już za sobą. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że portal dopiero ukończył fazę testów i teraz będzie wgrywana na niego cała baza przygotowanych i sprawdzonych danych. Sądzę, że do II kwartału 2014 roku będziemy mogli pochwalić się na portalu już wszystkimi destynacjami, z którymi mamy podpisaną umowę” – powiedziała Elżbieta Atkinson, Dyrektor Zarządzająca Portalem.

Od 4 czerwca można już korzystać z portalu, będzie to jeszcze wersja BETA ale każdego dnia będą Państwo mogli odnaleźć nowe dane na portalu.

Można już czytać informacje na temat  wyselekcjonowanych destynacji do których klient zamierza się wybrać oraz przygotować symulację kosztową takiego wyjazdu. W razie problemów technicznych zapraszamy do skorzystania z pomocy pracowników Incentive Planet.

Jest to pierwszy taki kalkulator w branży „incentive”, czy Dyrektor Zarządzająca zdecyduje się na uruchomienie analogicznie kalkulatora dla branży eventowej?

www.incentiveplanet.pl

Kontakt do portalu:  info.incentiveplanet@incentiveplanet.pl

Projekt realizowany jest w 70% ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej  w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013i w 30% ze środków własnych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.