Przedsiębiorcze dzieci? 3x TAK – Portal PR - 24PR
Przedsiębiorcze dzieci? 3x TAK

18.06.2013 Kategoria: Dziecko, Przedsiębiorczość. Autor: admin

Po wakacjach rozpocznie się kolejny semestr pracy Dziecięcej Akademii Przedsiębiorczości. DAP to kompleksowy program edukacyjny dla dzieci ze szkoły podstawowej, działający w przy Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie.

Działalność DAP ma na celu kształtowanie postawy przedsiębiorczości oraz  zwiększenie wiedzy i umiejętności uczestników w dziedzinie kreatywnego i logicznego myślenia, organizacji, pracy zespołowej, komunikacji i zarządzania projektami. Mali studenci DAP zdobywają również wiedzę w zakresie podstaw ekonomii i finansów osobistych, edukacji konsumenckiej i nowoczesnych technologii.

Organizatorzy Akademii wychodzą z założenia, że przedsiębiorczość jest cechą kluczową dla osiągania sukcesów – niezależnie od dziedziny – dlatego właśnie warto w procesie edukacji kłaść na nią duży nacisk, już w szkole podstawowej. Przedsiębiorczość jest niezbędna nie tylko w biznesie. To cechy i umiejętności, które sprawiają, że podróżnik organizuje wyprawę, inżynier konstruuje wynalazek, artysta tworzy dzieło, lider prowadzi organizację a rodzic życie rodziny – warto więc poświecić uwagę jej rozwijaniu od najmłodszych lat.

Program trwa cały rok szkolny i jest adresowany do dzieci w wieku 9-12 lat. Zajęcia są prowadzone przez praktyków biznesu i wykładowców uczelni biznesowych w formule uniwersytetu dziecięcego – w sposób interaktywny i atrakcyjny dla dzieci. Mali studenci uczestniczą w warsztatach, grach, spotkaniach i konkursach.

Przykładowe zajęcia, które odbyły się w ciągu minionego roku, to gra terenowa „Przedsiębiorczy deweloperzy”, gra symulacyjna „Czy dzieci mogą grać na giełdzie?” czy poświecony decyzjom finansowym warsztat „Zagadka sprzedawcy waty cukrowej”.  Pośród wielu innych zajęć warto wymienić warsztaty kreatywności, gry i zabawy logiczne, czy warsztat zarządzania projektem – polegający na samodzielnym zorganizowaniu przez dzieci turnieju sportowego, na który zaprosili kolegów i rodziny.
Filmik  z tego warsztatu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gxZZXMTCoEc]

W nowym roku akademickim na uczestników czeka kilkanaście warsztatów, gry i konkursy. Praktycy ze świata biznesu i nauki podzielą się ze studentami DAP wiedzą ekonomiczną i konsumencką. Organizatorzy pamiętają również o rodzicach małych studentów, którzy znajdą w programie nowego semestru ciekawe propozycje spotkań z ludźmi biznesu i edukacji biznesowej.

Na uwagę zasługuje również organizowany przez DAP konkurs „Dziecięcy Inkubator Przedsiębiorczości”. Jego celem jest zachęcanie dzieci do podejmowania samodzielnych inicjatyw o charakterze zarobkowym, hobbistycznym, charytatywnym i sportowym, które będą dla nich okazją do zdobywania cennych doświadczeń z obszaru szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Konkurs wspiera między innymi międzynarodowa organizacja Project Management Institute. Zadanie konkursowe polega na zgłoszeniu relacji filmowej z przeprowadzonego przez dzieci przedsięwzięcia. Pierwsza edycja konkursu została niedawno rozstrzygnięta – laureatów wyłoniło jury składające się przedstawicieli biznesu i edukacji akademickiej oraz internauci w drodze głosowania. Kolejna jest planowana na jesień 2013.

Organizatorzy Dziecięcej Akademii Przedsiębiorczości dokładają starań, by zapraszać do udziału w programie również dzieci ze środowisk dotkniętych bezrobociem – np. podopiecznych świetlic środowiskowych. Obecnie dzięki dofinansowaniu Fundacji banku BZ WBK w zajęciach DAP biorą udział wychowankowie świetlic dziennego wsparcia z podwarszawskiej Zielonki.

Bliższe informacje znajdują się na stronie projektu www.dap.edu.pl.

Dziecięca Akademia Przedsiębiorczości

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.