Migomedia dla Ministerstwa Środowiska i konferencji COP 19 – Portal PR - 24PR
Migomedia dla Ministerstwa Środowiska i konferencji COP 19

31.07.2013 Kategoria: Marketing internetowy. Autor: admin

COP 19 to szczyt klimatyczny, który obędzie się w Warszawie, w dniach 11-22 listopada 2013 roku. Do tego czasu najważniejszym narzędziem komunikacji i promocji wydarzenia jest serwis internetowy. Zaprojektowaniem, wdrożeniem oraz kompleksową obsługą strony wydarzenia zajęła się znana agencja interaktywna Migomedia.pl, która w przeszłości współpracowała już Ministerstwem Środowiska podczas wcześniejszej konferencji w Polsce w 2008 roku – COP 14.

O tym jak skonstruować stronę by była skutecznym narzędziem promocyjnym w przypadku międzynarodowej konferencji opowiada Michał Hryniszyn z agencji Migomedia.pl

– Intuicyjna nawigacja i odpowiednie rozplanowanie modułów na stronie jest priorytetem. Mianowicie, układ strony został tak zaprojektowany, by wszystkie ważne informacje zmieściły się na ekranie bez przewijania. Dzięki temu osoba wchodząca na stronę może z łatwością znaleźć szukane przez siebie informacje.

– Kategorie w „menu” zostały przemyślane tak, aby zawierały najbardziej potrzebne dla uczestników wiadomości.

– Dodatkowo angielska wersja strony językowej pozwala na bezproblemowe poruszanie się po niej i odnajdywanie wiadomości gościom, którzy będą chcieli przyjechać z za granicy. Jest to ważna grupa docelowa, gdyż patronami konferencji są Ministerstwo Środowiska i ONZ. Celem międzynarodowej konferencji będzie wypracowanie porozumienia w sprawie redukcji gazów cieplarnianych.

– Co więcej, aby ułatwić osobom chcącym przyjechać na szczyt do Warszawy, na stronie zostały umieszczone zakładki umożliwiające zarezerwowanie noclegu czy też zapoznanie się z informacjami na temat miasta, komunikacji miejskiej czy głównych miejsc, z których znana jest Warszawa, jak np. Pałac Kultury i Nauki czy Stadion Narodowy. Wszystko po to, aby każda osoba zainteresowana konferencją COP 19 mogła swobodnie znaleźć to, czego szuka.

– Oczywiście na stronie w widocznym miejscu został umieszczony również „kontakt”, gdzie w razie wątpliwości każdy może zasięgnąć porady.

Na stronie rządowej wykonanej przez Migomedia.pl www.cop19.gov.pl, można na bieżąco sprawdzić działania oraz zastosowane rozwiązania.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.