Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha na Festiwalu Nauki Małego Człowieka – Portal PR - 24PR
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha na Festiwalu Nauki Małego Człowieka

26.09.2013 Kategoria: Dziecko, Imprezy. Autor: admin

W ostatni weekend września odbędzie się VII Festiwal Nauki Małego Człowieka. Wydarzenie organizowane przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej wspiera w tym roku Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha, która na swoim stoisku będzie prezentowała prace finalistów konkursu na wynalazek.

Festiwal Nauki Małego Człowieka to impreza przygotowana z myślą o najmłodszych uczestnikach stołecznego Festiwalu Nauki. Politechnika Warszawska przy współpracy ze studentami, pracownikami uczelni wyższych, jednostkami dydaktycznymi i kulturalnymi przewidziała wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Każda z nich w ciekawy sposób ma zachęcać do zgłębiania wiedzy z różnych dziedzin nauki. Uczestnicy Festiwalu będą mogli m.in. wziąć udział w mini warsztatach, pokazach, grach, zabawach i konkursach o różnorodnej tematyce od fizyki i medycyny po energetykę i robotykę.

– Naukę w atrakcyjny i praktyczny sposób popularyzuje również Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Wystawa prac zgłoszonych do konkursu na wynalazek pokazuje, jak zdobytą wiedzę można wykorzystywać w praktyce, np. tworząc pomysłowe urządzenia ułatwiające nam codzienne życie – mówi dr Jan Grabski, organizator Festiwalu Nauki Małego Człowieka i koordynator Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z ramienia Politechniki Warszawskiej.
– Potencjał młodych ludzi jest ogromny, wystarczy spojrzeć na 100 pomysłów na wynalazek, zgłoszonych do programu od początku jego istnienia – komentuje Łukasz Kałucki, koordynator Akademii Wynalazców. – Festiwal to świetna okazja, by z jednej strony promować młodych wynalazców, a z drugiej dodatkowo ich motywować do rozwijania kreatywności.

W sobotę i niedzielę 28-29 września br. od godziny 10 do 16 w gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75 będzie można zobaczyć prototypy opracowane przez finalistów Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha, uczniów gimnazjów z Warszawy i Wrocławia. Będą wśród nich urządzenia przygotowane przez laureatów tegorocznego konkursu – „Pionoszlada”, czyli praktyczna szuflada, która wysuwa się pionowo do góry oraz „Śmietnik 3000”, obrotowy kosz pozwalający na łatwą segregację śmieci. Ponadto wszystkie osoby zainteresowane udziałem w kolejnej, IV edycji programu będą mogły na stoisku uzyskać dodatkowe informacje.

Festiwal Nauki Małego Człowieka odbywa się od 7 lat jako część Festiwalu Nauki przeznaczona dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej. W tym roku projekt wspiera również Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Więcej informacji na: minifestiwal.edu.pl.
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program edukacyjny dla gimnazjalistów prowadzony przez firmę Robert Bosch od 2011 r. Celem projektu jest popularyzacja wśród młodzieży przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, techniki oraz zainteresowanie jej uczelniami technicznymi, co może skutkować w przyszłości zwiększeniem kadry inżynierskiej w Polsce oraz przyczynić się do promocji uzdolnionych młodych osób. Dotychczas w programie wzięło udział 3 000 uczniów.

Patronat honorowy nad III edycją objęli: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Urząd Patentowy RP oraz Polska Akademia Nauk. Patronami medialnymi były redakcje: PAP Nauka w Polsce, Młody Technik, Victor Gimnazjalista, Radio LUZ, Radio Kampus, Portal „Edukacja Internet Dialog”.

Biuro Organizacyjne
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.