Serial internetowy „Jesús García” – Portal PR - 24PR
Serial internetowy „Jesús García”

30.09.2013 Kategoria: Rozrywka. Autor: admin

Grupa młodych twórców przygotowała scenariusz 13-odcinkowego serialu internetowego pt.: „Jesús García”. Opowiada on o perypetiach obcokrajowców w Polsce, zmierzyć się z narodowymi cechami Polaków i wszechobecnymi stereotypami, a przede wszystkim wywołać uśmiech. Premiera pilotażowego odcinka odbędzie się 5 października w SOHO Factory w Warszawie. Serial jest jednym z pierwszych w kraju projektów finansowanych przez fanów na zasadach crowdfundingu.

Crowdfunding – liczy się głos widzów

Do niedawna widz mógł jedynie wybierać to co chciał oglądać. Obecnie dzięki crowdfundingowi, czyli społecznościowemu zbieraniu funduszy, może zdecydować, co zostanie wyprodukowane. Zgodnie z ideą crowdfundingu, fani mogą finansować realizację pomysłu na przykład przez zakup gadżetów i pamiątek.

Właśnie w ten sposób powstał pilotażowy odcinek serialu „Jesús García” – dzięki jego sympatykom, którzy pomogli w zgromadzeniu środków na produkcję, kupując bilety na premierę, DVD czy T-shirty. Pilot pokazuje ideę projektu fanom i mediom, których zainteresowanie i zaangażowanie zbudowało dużą popularność serialu jeszcze przed jego powstaniem, a także potencjalnym sponsorom. Od tych ostatnich zależy kontynuacja tej wyjątkowej produkcji.

Historia: młody Hiszpan przyjeżdża do Polski…

Jesús, 30-letni madrytczyk po śmierci ojca postanawia rozpocząć życie w Warszawie, gdzie mieszka jego kolega Tomek. Gdy ten nagle wyjeżdża z kraju, bohater musi sam poradzić sobie w nowej rzeczywistości: znaleźć współlokatora, pracę, nauczyć się języka polskiego, przyswoić zwyczaje. Zabawne pomyłki językowe, nieporozumienia, imprezy, niekończące się rozmowy w barach, historie miłosne – w skrócie: Warszawa i Polska okiem Hiszpana, a niekiedy w krzywym zwierciadle.

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się rok temu, gdy wspólnie z Ricardo Zarco Maldonado spisywaliśmy zabawne historie o nas samych – Hiszpanach mieszkających w Warszawie. Zebrało się tego tyle, że postanowiliśmy napisać scenariusz 13-odcinkowego serialu komediowego” – opowiada współscenarzysta, kierownik artystyczny i odtwórca tytułowej roli w serialu, Daniel del Rosal, od 7 lat w Polsce. Scenariusz serii trafił do producentki Ewy Turczańskiej, która zdecydowała się wesprzeć projekt. Przygotowania ruszyły w lipcu, a już w połowie sierpnia zostały zrealizowane zdjęcia do odcinka pilotażowego.

Międzynarodowa ekipa

Zespół realizujący serial skupił młodych ludzi m.in. z Hiszpanii, Argentyny, Rosji, Polski, aktualnie mieszkających w Warszawie. „Tolerancja dla odmiennych kultur, zwyczajów czy zwykłej niewiedzy o nowym miejscu to coś, co czyni świat lepszym i piękniejszym, czego przykładem jest nasza grupa. Na planie mówimy co najmniej w trzech językach!” – dodaje współscenarzysta i reżyser serialu Ricardo Zarco Maldonado, historyk pochodzący z Hiszpanii, od 4 lat w Polsce.

Co, gdzie, kiedy?

Premiera pilotażowego odcinka serialu „Jesús García” odbędzie się 5 października o godz. 20.00 w SOHO Factory w pawilonie 56, przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie impreza z hiszpańskimi DJ-ami, koncert gitarowy muzyka z Hiszpanii, występ formacji Diskollektive, a także loteria, w której do wygrania będą 2 bilety lotnicze na trasie Warszawa-Madryt.

Bilety na premierę można kupić na www.beesfund.com/projekty/pokaz/138,jesusgarcia:
–     50 zł: bilet na premierę
–     65 zł: bilet na premierę + DVD z pilotem serialu
–     95 zł: bilet na premierę + DVD z pilotem serialu + pamiątkowy T-Shirt + zdjęcia

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=tDJj1roEZTU&list=LLOImGSmwABADGYzsXp1xAyw&feature=mh_lolz

Więcej informacji: www.jesusgarciaserial.com
Facebook Fanpage: www.facebook.com/JesusGarciaSerial
Facebook event: www.facebook.com/events/1415970938620925/
Crowdfunding: http://www.beesfund.com/projekty/pokaz/138,jesusgarcia

Producenci serialu: Kosmos Production, Daniel Indaga

Obsada:

–     Daniel del Rosal (Jesús García) – artysta plastyk, aktor, z pochodzenia Hiszpan
–     Sebastian Cybulski (Tomek) – znany z ról w licznych spektaklach, filmach (m.in. „Och Karol 2”, „Spona”) i serialach telewizyjnych (np. „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”)
–     Natalia Kiser (Bob) – aktorka warszawskiego Teatru Baj, wystąpiła m.in. w serialach „Pierwsza miłość”, „Plebania”, „Na wspólnej” i „M jak miłość”
–     Krzysztof Mateusiak(dresiarz) – aktor, znany m.in. z epizodów w serialach: „Dwie strony medalu”, „Plebania”, „Na Wspólnej”, „Egzamin z Życia”, „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz”
–     Álvaro Figuero (Fran) – hiszpański aktor, wystąpił w wielu produkcjach w Hiszpanii, a w Polsce m.in. w sztuce „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka,
–     Katarzyna Joda (Ola) – aktorka, wystąpiła w serialach „Prawo Agaty”, „Klan”, „M jak miłość”, „Plebania” i „Pierwsza miłość”

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.