Czy dziennikarstwa można nauczyć? – Portal PR - 24PR
Czy dziennikarstwa można nauczyć?

08.10.2013 Kategoria: Nauka i edukacja. Autor: admin

Od dwudziestu lat „komunikacja” i „dziennikarstwo” stoją w centrum  badań i zainteresowań naukowych pracowników Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Przy okazji tej rocznicy, osoby związane z dziennikarstwem na KUL-u – jego byli i obecni pracownicy oraz współpracownicy, podejmą refleksję nad perspektywami nauczania zawodu dziennikarskiego i przyszłością mediów.

Wśród gości uroczystości będą o. prof. Leon Dyczewski wybitny socjolog, twórca dziennikarstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim; reżyser, absolwent PWSTiF i TV w Łodzi, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z nominacji Ministra Kultury prof. Andrzej Jurga; dr hab. Stanisław Jędrzejewski, prof. ALK – Przewodniczący Rady Nadzorczej PR SA;  bp dr Adam Lepa – w latach 1989 – 1994 był przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu. Jest członkiem Komisji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

Od 20. lat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II młodzi ludzie nie tylko uczą się dziennikarskiego rzemiosła, ale przede wszystkim kształtują w sobie model dziennikarza dla którego wolność słowa, etyka, odpowiedzialność i misja są realnymi postawami w pracy.  Na ile dzisiaj ten model jest warty propagowania świadczy powszechna krytyka mediów za brak wolności słowa, etycznego postępowania, braku odpowiedzialności i misji pieniądza.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.