RSAC_Security Brief – Portal PR - 24PR
RSAC_Security Brief

26.11.2013 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Podczas konferencji RSA w Amsterdamie zostały opublikowane wyniki najnowszego raportu RSA Security Brief pt. „Taking Charge of Security in a Hyperconnected World”, który wskazuje, że coraz więcej organizacji poprawia swoją gotowość do obrony przed cyber zagrożeniami. Taki stan rzeczy jest możliwy dzięki rosnącej, wśród przedstawicieli organizacji, świadomości, że muszą oni wziąć na siebie większą odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i ich partnerów, ponieważ współczesne jednostki biznesowe są ze sobą znacznie ściślej połączone.

Autorzy raportu RSA Security Brief wskazują kilka podstawowych problemów, które mogą wpływać na pogorszenie stanu bezpieczeństwa organizacji, ale również gałęzi gospodarki w których działają:

  • Zaniedbywanie „higieny bezpieczeństwa” – np. brak aktualizacji oprogramowania.
  • Opieranie się wyłącznie na tradycyjnych rozwiązaniach do wykrywania i ochrony przed zagrożeniami – np. stosowanie tylko i wyłącznie rozwiązań opartych na sygnaturach, tradycyjnych firewalli lub skanerów antywirusowych.
  • Błędna interpretacja poziomu zabezpieczeń – w większości przypadków tzw. dobre praktyki są uznawane za wystarczający poziom bezpieczeństwa, a nie minimalny.
  • Niewystarczające szkolenia pracowników – większość firm poświęca zbyt mało czasu i środków na szkolenia pracowników w temacie bezpieczeństwa informatycznego, chociaż to właśnie oni są na pierwszej linii obrony przeciw cyber zagrożeniom.

Szczegółowe informacje na temat raportu RSA Security Brief znajdą Państwa w informacji prasowej w języku angielskim dostępnej tutaj.

Solski Burson-Marsteller

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.