Poczuj klimat Doliny Krzemowej w Polsce – Silicon Valley Open Week – Portal PR - 24PR
Poczuj klimat Doliny Krzemowej w Polsce – Silicon Valley Open Week

14.02.2014 Kategoria: Szkolenia. Autor: admin

Business Link zaprasza na otwarte warsztaty Silicon Valley Open Week. W inspirującej do działania atmosferze będzie można poczuć klimat akceleracji w Dolinie Krzemowej, wysłuchać jak amerykański inwestor widzi rozwój polskich start-upów na rynku globalnym, nauczyć się budowania efektywnych modeli biznesowych, odpowiedniej prezentacji idei biznesowych oraz chronienia własności intelektualnej.

Od 17 do 20 lutego w warszawskim akceleratorze biznesu Business Link wszystkie start-upy marzące o globalnym biznesie będą miały okazję wziąć udział Silicon Valley Open Week – otwartych warsztatach poświęconych akceleracji w Dolinie Krzemowej. W ramach czterech dni szkoleń młodzi przedsiębiorcy spotkają się między innymi z Chrisem Burrym, inwestorem oraz szefem US Market Access Center. Przedstawi on uwarunkowania prowadzenia biznesu w Dolinie Krzemowej oraz przypadki wzlotów i upadków start-upów, w które zainwestował. Spotkanie będzie miało charakter konwersatorium, tym samym uczestnicy zachęcani będą do wtrącania się i zadawania pytań.

Silicon Valley Open Week umożliwi także spotkanie z Michałem Sadowskim z Brand 24, który w listopadzie wrócił z 3-tygodniowego, intensywnego pobytu w Dolinie Krzemowej w ramach programu READY to GO organizowanym przez Business Link. Polski lider narzędzi monitorujących marki i produkty w sieci wytłumaczy jak powinien wyglądać tzw. „pitch”, czyli prezentacja przed inwestorem. Dodatkowo uczestnicy Silicon Valley Open Week będą mogli zainspirować się m.in. wykładami Michała Olszewskiego, organizatora Poznań Startup Pirates i prezesa zarządu Business Angel Seedfund oraz Joanny Matczuk, ekspert prawa własności intelektualnej.

„Chcemy pokazać przedsiębiorcom możliwości, jakie daje Dolina Krzemowa. To właśnie tam zaczynali tacy giganci jak Facebook czy Google. W zeszłym roku polski start-up Estimote pozyskał ponad 3 mln $ od amerykańskich inwestorów. Jest to znakomity przykład na to, że warto marzyć o globalnym biznesie” – przekonuje Aureliusz Górski, dyrektor sieci Business Link. „Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w Polsce poczuć klimat mekki start-upów” – dodaje Górski.

Business Link pod koniec lutego wyśle cztery start-upy do Doliny Krzemowej w ramach drugiej edycji READY to GO. Program READY to GO daje szanse skonfrontowania produktu lub usługi z rynkiem i konkurencją za granicą, dopracowania modelu biznesowego, pozyskać partnera zagranicznego i inwestora. Czy polskim, młodym firmom udaje się wkroczyć na rynek globalny? Jakie możliwości daje wyjazd i czemu tak ważny jest dla skalowania idei biznesowej? Organizatorzy obiecują odpowiedzieć na te i inne pytania osób biorących udział w wydarzeniu Silicon Valley Open Week.  Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z US Market Access Center oraz Silicon Valley Acceleration Center.

Więcej informacji i dostęp do transmisji online szkoleń podczas Silicon Valley Open Week można szukać na stronie: http://readytogo.przedsiebiorca.pl.

Business Link to sieć innowacyjnych akceleratorów biznesu, który opiera się na zrównoważonym programie rozwoju i dążenia do sukcesu globalnego. Business Link posiada obecnie 6 lokalizacji w najważniejszych biznesowo miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz Toruniu. Celem tej platformy rozwoju biznesu jest zapewnienie rozwijającym się firmom możliwości i narzędzi do globalnego rozwoju. Business Link oferuje członkom swojej społeczności wsparcie administracyjne, prawne i księgowe, wspiera także relacje B2B i networking.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.