Ruszają Naukowe Czwartki w BayLab – Portal PR - 24PR
Ruszają Naukowe Czwartki w BayLab

12.03.2014 Kategoria: Szkolenia. Autor: admin

Stół multimedialny z aplikacjami o zdrowiu, seria fascynujących doświadczeń, zabawy z mikroskopem. Nasi moderatorzy wytłumaczą dlaczego krew jest czerwona, a witamina C – potrzebna piratom doświadczeń, zabawy z mikroskopem – to tylko niektóre atrakcje, na które zaprasza salon popularnonaukowy BayLab. Jego twórca, firma Bayer, ukazuje tu znaczenie nauki dla codziennego życia. Naukowe Czwartki są elementem programu promowania nauki Making Science Make Sense. Patronat honorowy nad programem objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Nauka jest fascynująca i zmienia nasze życie na lepsze. Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać – szczególnie rodziców z dziećmi – zapraszamy na Naukowe Czwartki w BayLabie. Nauka dla lepszego życia – to motto firmy Bayer jest jednocześnie hasłem tego miejsca – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Komunikacji Bayer Sp. z o.o.

warsztaty w Baylab_fot3

Salon multimedialny BayLab to unikatowa możliwość spotkania z nauką w namacalnym, praktycznym wymiarze. W części laboratoryjnej salonu można samemu przeprowadzić szereg doświadczeń przy wykorzystaniu sprzętu diagnostycznego i odczynników. Zbadamy tu m.in. zawartość witaminy C w owocach i warzywach, dowiemy się jak pracuje nasze serce, jak w oku powstaje obraz, który widzimy, oraz jak dbać o nasze zwierzęta, by były zdrowe  Młodzi badacze mogą odkrywać pod mikroskopem fascynujące szczegóły np. komórek narządów, roślin i owadów.  Hitem salonu jest stół dotykowy z wieloma aplikacjami – dzieci natychmiast opanowują jego działanie. W części multimedialnej salonu obejrzymy filmy popularnonaukowe, w tym 3D, ukazujące wpływ nauki na polepszanie naszego życia oraz niezwykłe analogie pomiędzy złożonością i pięknem otaczającego nas świata rzeczywistego a światem nauki.

Naukowe Czwartki ruszają już 13 marca i będą odbywały się średnio co dwa tygodnie. BayLab zaprasza dzieci od 8 roku życia z opiekunami – chętni powinni się zarejestrować na wybrany termin na stronie www.baylab.bayer.com.pl. BayLab dzieli się przykładami praktycznych doświadczeń również w Internecie: www.facebook.com/BaylabPolska

BayLab to drugi w Europie salon popularnonaukowy, stworzony przez Bayer (po Niemczech). Salon wpisał się już do krajobrazu instytucji popularyzujących naukę. Podobnie, jak w roku ubiegłym, weźmie udział w Festiwalu Nauki, a także szeregu nowych projektów – m.in. NaukowaWarszawa.pl

Bayer: Science For A Better Life

Bayer to międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów.  Bayer, jako firma-wynalazca, wyznacza trendy w obszarze badań. Produkty i usługi firmy Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Jednocześnie, firma Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firma odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju i działa jako odpowiedzialny społecznie etycznie i korporacyjny obywatel . W roku podatkowym 2012, firma Bayer zatrudniała 110,500 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 39.8 mld €. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2.0 mld €, a wydatki na badania i rozwój kształtowały się na poziomie 3.0 mld €.


 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.