Procter & Gamble zaprasza przyszłych liderów – Portal PR - 24PR
Procter & Gamble zaprasza przyszłych liderów

02.04.2014 Kategoria: Kariera. Autor: admin

Procter & Gamble, firma oferująca takie marki jak Gillette®, Always®, Pampers®, Ariel® czy Blend-a-med®, ogłosiła kolejną edycję Programu Letnich Praktyk Menedżerskich dla studentów. Nabór wciąż trwa: aplikacje można składać jeszcze do 15 kwietnia lub 31 maja w przypadku praktyk w fabrykach firmy. Uczestnicy Programu mogą zdobyć cenne doświadczenie, a po jego ukończeniu mają także szansę na zatrudnienie w P&G.

Strategia zarządzania ludźmi P&G opiera się na modelu „awansu od wewnątrz”, dlatego firma rekrutuje pracowników najczęściej na stanowiska początkowe, m.in. poprzez  Program Letnich Praktyk. W ramach programu, który odbywał się będzie w Polsce już po raz 15-ty, firma poszukuje kilkudziesięciu utalentowanych studentek i studentów trzeciego, czwartego i piątego roku, gotowych do podjęcia interesujących projektów biznesowych.

Poszukujemy kandydatów posiadających zdolności przywódcze, umiejętność podejmowania decyzji oraz chęć rozwoju. Ważne jest dla nas także działanie zespołowe i odpowiedzialność za powierzone działania. Nie oczekujemy na tym etapie doświadczenia zawodowego – mówi Monika Butrym z działu HR Procter & Gamble. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego, ponieważ stażyści będą realizowali projekty w międzynarodowych zespołach.

W ramach modelu rozwoju liderów, praktykanci już od pierwszego dnia w P&G uczestniczą w istotnych dla firmy projektach biznesowych. Program Praktyk Letnich będzie odbywał się m.in. w działach: Marketingu, Sprzedaży, Badań Rynku i Konsumenta, Finansów i Księgowości, Human Resources, Rozwiązań Informatycznych i Wspomagania Decyzji oraz Logistyki, w tym w nowo otwartym Europejskim Centrum Planowania i Logistyki w Warszawie. Program Praktyk będzie również realizowany w fabrykach firmy w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim i Warszawie. Wsparcia merytorycznego przy prowadzonych projektach będą udzielali doświadczeni menedżerowie.

Program rozpoczyna się 1 lipca 2014 roku i trwa 3 miesiące. Uczestnicy Programu Praktyk Letnich otrzymują za swoją pracę wynagrodzenie, a najlepsi, jak co roku, otrzymają propozycję stałej pracy.

Aplikacje można składać do 15 kwietnia 2014 r. (31 maja w przypadku fabryk) na stronie ce.experiencepg.com, gdzie można znaleźć wszystkie oferty pracy dostępne w ramach Programu.

Podejście do zarządzania ludźmi oparte na filozofii „awansu od wewnątrz” jest jednym z czynników, dzięki którym P&G należy do najczęściej wyróżnianych pracodawców na świecie. Firma od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych firm rozwijających liderów. Na przykład, w tym roku P&G po raz trzeci z rzędu znalazła się na szycie listy „Best Companies for Leaders” prestiżowego magazynu Chief Executive.

>Procter & Gamble

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.