Rusza druga edycja Biznes Akademii Banku BNP Paribas – Portal PR - 24PR
Rusza druga edycja Biznes Akademii Banku BNP Paribas

16.04.2014 Kategoria: Szkolenia. Autor: admin

BNP Paribas Bank Polska już po raz drugi organizuje Biznes Akademię – bezpłatny program przygotowany z myślą o właścicielach i kadrze zarządzającej z sektora małych i średnich firm. Tym razem inicjatywa ma na celu wspieranie MŚP w zakresie pozyskiwania kapitału na rozwój, podnoszenia efektywności podatkowej, a także zastosowania Internetu do wspierania kluczowych decyzji biznesowych. Pierwsze spotkanie w ramach Biznes Akademii odbędzie się już 29 kwietnia w Łodzi.

Przedsiębiorstwa MŚP stanowią dla polskiej gospodarki jeden z podstawowych katalizatorów wzrostu, dlatego firmy te są jednym z kluczowych obszarów, na których BNP Paribas Bank Polska skupia swoje działania. Oferta banku przeznaczona dla MŚP jest regularnie rozwijana, tak aby stworzyć dla nich system kompleksowego wsparcia.

Rynek MŚP jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pomagać przedsiębiorcom znaleźć ciekawe pomysły na ich biznes. Zależy nam, aby firmy z którymi pracujemy rozwijały się jak najszybciej    i miały jak największe zyski. Chcemy być postrzegani nie tylko jako instytucja, która przychodzi  do firm z ofertą finansowania, ale także z kompleksowym doradztwem. To jest nasza inwestycja  w klientów. Biznes Akademia to propozycja również dla przedsiębiorców, którzy nie korzystają jeszcze z usług naszego banku – mówi Adam Parfiniewicz, członek zarządu BNP Paribas Banku Polska SA, dyrektor Obszaru Obsługi Małych Przedsiębiorstw i Klientów Indywidualnych.

Biznes Akademia to dla polskich przedsiębiorców okazja do zdobycia bezpłatnie teoretycznej   i praktycznej wiedzy w zakresie rozwoju oraz budowania efektywności. Sesje plenarne prowadzone będą przez doświadczonych ekspertów Grant Thornton – jednej z najszybciej rozwijających się firm audytorsko-doradczych w Polsce. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję     do sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce, a także do wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami. W każdym ze spotkań weźmie udział około 100 osób.

W trakcie Akademii przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się na przykład, w jaki sposób wykorzystać możliwości Internetu do rozwoju firmy, jak odpowiednio dobrać proporcję źródeł finansowania do planowanego wzrostu oraz optymalnie dopasować formę prawną działalności do rozmiarów przedsiębiorstwa. Część plenarną poprowadzi dziennikarz ekonomiczny Roman Młodkowski. W wydarzeniu weźmie także udział Wiesław Rozłucki, znany polski ekonomista, współzałożyciel Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i obecny prezes Rady Giełdy.

Podczas wiosennej edycji Biznes Akademii odbędą się trzy spotkania – 29 kwietnia w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, 22 maja w Hotelu Monopol w Katowicach oraz 24 czerwca w Starej Zajezdni w Krakowie.

Szczegółowe informacje na temat inicjatywy znaleźć można na stronie internetowej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.