Joss Stone w trasie koncertowej we współpracy z firmą Sony – Portal PR - 24PR
Joss Stone w trasie koncertowej we współpracy z firmą Sony

02.06.2014 Kategoria: Rozrywka. Autor: admin

Przenośny sprzęt audio i wideo firmy Sony posłuży do zarejestrowania pierwszej w historii trasy koncertowej mającej objąć wszystkie kraje świata.
Firma Sony ogłosiła plany współpracy z Joss Stone i wytwórnią Big Earth Productions. Sony dostarczy sprzęt na rekordową trasę koncertową piosenkarki, zatytułowaną Total World Tour. W ramach tego niezwykle ambitnego projektu Joss Stone zaśpiewa we wszystkich krajach na całym świecie, a jej dwuosobowy zespół producencki będzie używał sprzętu firmy Sony — mikrofonów bezprzewodowych, kamer wideo i kamer Sony Action Cam — aby nagrać film z trasy koncertowej.

Trasa Total World Tour rozpoczęła się już 28 marca 2014 r. Joss Stone zamierza zagrać przynajmniej jeden koncert w każdym kraju na świecie. Chce współpracować z miejscowymi artystami, grając mieszankę lokalnej muzyki i własnych piosenek. Na trasie będą także do niej dołączać znani artyści i przyjaciele. Firma Sony — realizując swoją wizję dostarczania produktów pomagających uchwycić emocje i intencje artysty — współpracuje przy realizacji tego projektu z wytwórnią Big Earth Productions, starając się zapewnić piosenkarce i jej ekipie wszystko, co może być potrzebne do zarejestrowania i przekazania klimatu tej trasy koncertowej w najwyższej jakości dźwięku i obrazu.

W czasie trasy koncertowej powstanie pełnometrażowy film dokumentalny oraz krótkie filmy ukazujące występy w poszczególnych krajach. Wszystkie one będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Joss Stone.

Do zapisu dźwięku — niezwykle ważnego składnika tych nagrań — wykorzystany zostanie cały szereg produktów audio Sony, między innymi lekkie mikrofony bezprzewodowe UWP-D z systemem cyfrowego przetwarzania dźwięku oraz mikrofony kierunkowe ECM. Dla zapewnienia najwyższej możliwej jakości i wierności ścieżka dźwiękowa będzie również nagrywana na przenośny rejestrator dźwięku o wysokiej rozdzielczości PCM-D100.

Materiał filmowy z trasy i koncertów powstanie w formacie Full HD, przy użyciu niedużej, popularnej kamery XDCAM Sony PMW-150. która znakomicie nadaje się dla dokumentalistów. Zastosowane w niej trzy układy CMOS Exmor™ 1/3″ pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych nagrań nawet w trudnym i zróżnicowanym oświetleniu. Do nagrywania materiału za kulisami oraz tworzenia dziennika filmowego posłużą kamery Action Cam HDR-AS100V i HDR-AS30V, jak również muzyczna kamera wideo Sony HDR-MV1.

Russ Malkin, dyrektor Big Earth Productions i autor zdjęć do filmu z trasy koncertowej, pracował już wcześniej na sprzęcie firmy Sony. Zależało mu na przenośnej technologii, której mógłby zaufać. — Cała ekipa filmująca trasę koncertową Joss składa się z dwóch osób — tłumaczy. — Dlatego musieliśmy mieć pewność, że dysponujemy solidnym, odpornym i niezawodnym sprzętem, za pomocą którego możemy nagrywać dźwięk i obraz w najwyższej możliwej jakości. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy produkcji seriali dokumentalnych „Long Way Round” i „Long Way Down” dokładnie wiedziałem, czego potrzebuję, a sprzęt firmy Sony idealnie spełniał moje oczekiwanie.

— Jakości nagrywanego dźwięku i obrazu nie da się przecenić — kontynuuje Malkin. — To niezwykle ważne dla artysty, który pragnie, by jego występy robiły wrażenie na widzach. Dla Joss Stone szczególnie ważny jest przekaz emocji, jakie niesie ze sobą jej muzyka. Chodzi o to, żeby film oddawał te emocje równie dobrze, jak koncert oglądany na żywo. Pozwoli to artystce dotrzeć do większej liczby ludzi na całym świecie.

— Staramy się pomagać artystom w wyrażaniu emocji kryjących się w ich muzyce — komentuje James Leach, menedżer ds. marketingu w dziale dźwięku profesjonalnego Sony Europe. — Chodzi o to, aby te emocje jak najsilniej przemawiały do publiczności. Dlatego bardzo się cieszymy, że wytwórnia Big Earth zdecydowała się wykorzystać w tym wyjątkowym projekcie sprzęt firmy Sony. Wierzymy, że doskonała jakość nagranego dźwięku i obrazu pomoże wszystkim fanom Joss Stone poczuć się tak, jakby na żywo uczestniczyli w jej występach — czy to w czasie śledzenia trasy koncertowej w Internecie, czy przy oglądaniu filmów z kolejnych koncertów.

Sony jest producentem innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Firma oferuje m.in. projektory instalacyjne, projektory do kina domowego, a także urządzenia dedykowane dla biznesu i sektora edukacyjnego.

Firma Sony Professional

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.