Pokolenie 1600 – Portal PR - 24PR
Pokolenie 1600

26.06.2014 Kategoria: Senior. Autor: admin

Jak przeżyć z niską emeryturą ? Pewnie się da, ale pod warunkiem, że ma się wsparcie rodziny. A jeśli ktoś dzieci nie ma? Kto się o niego zatroszczy? To przede wszystkim osoby bezdzietne powinny myśleć o oszczędnościach emerytalnych, bo muszą liczyć tylko na siebie.

Albo na pomoc społeczną. Za kilkanaście lat możemy mieć armię bardzo ubogich emerytów.
Sposób wyliczania emerytur niestety powoduje, że świadczenia emerytalne są bardzo niskie. Nasza emerytura może wynieść 20-30 proc. ostatniej pensji; w przypadku pensji minimalnej – 50 proc. Dramatycznie niskie emerytury będą miały osoby prowadzące działalność gospodarczą, bo płacą minimalne składki. Jeśli nie będą dodatkowo odkładać na swoją emeryturę lub nie będą miały możliwości uwolnienia środków np. z nieruchomości, będą na starość żyć w nędzy. W Polsce brakuje akcji informacyjnej w mediach na temat systemu emerytalnego. Trzeba ludziom wciąż stawiać przed oczami te liczby.
Chcemy zwrócić uwagę na problem obecnych i przyszłych emerytów w Polsce.

Rafał Betlejewski spróbuje przez miesiąc żyć jak polski senior.

Z emerytury 1600 zł brutto będzie musiał opłacić rachunki, wykupić leki i naprawić cieknący kran. Pewnie da się złapać na „garnkowe” oszustwo, a ktoś namówi go na „chwilówkę”.

A potem wspólnie zadamy pytanie: A TY dasz radę przeżyć za 1600 zł miesięcznie brutto?
Celem akcji jest ujawnienie problemu i zachęcenie do podjęcia dialogu rozwiązań dramatycznej sytuacji ponad 9 mln Polaków. Czy w ogóle myślimy, że kiedyś WSZYSCY będziemy STARZY!

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.