AGTES – Prezes skupuje akcje spółki – Portal PR - 24PR
AGTES – Prezes skupuje akcje spółki

16.07.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Marcin Pawlikowski, prezes warszawskiego AGTESU, skupił 115 tys. akcji spółki, zwiększając swój udział i liczbę głosów na WZW firmy do 8,16 proc. To już druga transakcja zakupu papierów spółki przez prezesa w tym miesiącu.

– Majowy debiut AGTESU na alternatywnym rynku Giełdy Papierów okazał się bardzo udany – na otwarciu wartość akcji wzrosła o 15 proc. W ostatnich tygodniach cena walorów zaczęła spadać. Mimo że taka sytuacja jest całkiem naturalna- część akcjonariuszy realizuje zyski z udanej inwestycji – niektórzy inwestorzy traktujący inwestycje długoterminowo, mogli poczuć zaniepokojenie. Zwiększając liczbę posiadanych akcji zarządzanej przeze mnie firmychciałem pokazać, że wierzę w AGTES, a jego walory uważam za świetną lokatę kapitału – mówi Marcin Pawlikowski.

Skup akcji spółki odbył się w dwóch etapach – 01.07 oraz 15.07. W pierwszym terminie kupionych zostało 150 000 akcji po cenie 3,3 zł za sztukę. W drugim, 115 000 akcji po cenie 3,3 zł za sztukę. W wyniku skupu akcji Agtesu prezes Pawlikowski zwiększył liczbę posiadanych walorów z 403 000 do 518 000,  uzyskując tym samym 8,16 proc. w akcjonariacie i głosach na walnym zebraniu akcjonariuszy Agtesu.

AGTES SA posiada prawa własności przemysłowej dla technologii produkcji przenośnych systemów zabezpieczania rozmów przed podsłuchem. Spółka jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i ma akces rządowy we wspólnym programie ESA i UE „GALILEO” (system nawigacji satelitarnej dla Europy). AGTES SA prowadzi własne badania, współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą oraz korzysta ze wsparcia programu „Horyzont 2020 – Unijny Program Ramowy Badań i Innowacji”. W 2012 r. AGTES SA miał 17 mln zł przychodów. Prognoza 2013 wynosiła 25,5 mln zł i została zrealizowana. Przewidywana dynamika wzrostu biznesu w 2014 roku wynosi niemal 35%.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.