Firma Oktawave dostarczyła chmurę dla akcji marketingowej Coca-Cola w Europie – Portal PR - 24PR
Firma Oktawave dostarczyła chmurę dla akcji marketingowej Coca-Cola w Europie

15.07.2014 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Coca-Cola i Lidl przeprowadziły na wybranych rynkach europejskich wspólną promocję konsumencką związaną z tegorocznymi Mistrzostawami Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup w Brazylii. Za zaprojektowanie i wdrożenie systemu rejestracji dla ośmiu krajów: Austrii, Chorwacji, Cypru, Grecji, Republiki Irlandii, Irlandii Północnej, Słowenii oraz Szwajcarii odpowiadała agencja K2, a zapewniającą wydajność oraz stabilność systemu platformę uruchomieniową dostarczyła polska chmura Oktawave.

Promocja bazowała na sprawdzonym mechanizmie: wystarczyło kupić opakowanie promocyjne napoju Coca-Cola w lokalnym sklepie Lidl, a następnie zarejestrować paragon na stronie WWW, by wziąć udział w losowaniu. Pierwszy etap promocji ruszył 24 kwietnia i trwał do 1 czerwca. Nagrodami były wycieczki all inclusive do Brazylii z podwójnymi biletami na mecz fazy pucharowej FIFA World Cup 2014 w Salvadorze. Kolejny etap ruszył w czerwcu, a w nim do wygrania był wyjazd all inclusive oraz podwójne bilety na finał tegoroczynych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.

Jednym z kluczowych elementów wdrożenia promocji było opracowanie systemu rejestracji paragonów oraz zapewnienie stabilnej platformy technologicznej. Firma Coca-Cola skorzystała w tym zakresie usługi infrastruktury na żądanie, oferowanej przez Oktawave. Polska chmura miała zapewnić architekturę odporną na duże obciążenie i nagłe skoki ruchu na stronie.

Proces wdrożeniowy poprzedził jeszcze etap sprawdzenia Oktawave pod kątem:

• wydajności i dostępności infrastruktury,
• poziomu zabezpieczeń oraz jakości systemów tzw. disaster recovery,
• poziomu regulacji prawnych oraz jakości SLA.

„Dla nas było to poważne wyzwanie. Praca dla tak dużego i tak wymagającego klienta zawsze oznacza poprzeczkę zawieszoną na najwyższym poziomie. Zdaliśmy ten sprawdzian i cieszymy się, że Coca-Cola zaufała właśnie nam” – komentuje Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

„Największym wyzwaniem tego projektu była organizacja i pogodzenie oczekiwań wszystkich graczy, przepisów prawnych i lokalnych wymagań, co udało się sprawnie zrealizować. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników promocji” – komentuje Robert Tajsiak, Area Customer Manager CSE w firmie Coca-Cola Poland Services.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.