Nikon D4S zdobywcą tytułu European Professional D-SLR Camera 2014-2015 – Portal PR - 24PR
Nikon D4S zdobywcą tytułu European Professional D-SLR Camera 2014-2015

20.08.2014 Kategoria: Fotografia. Autor: admin

Ogłoszenie laureatów nagród Europejskiego Stowarzyszenia
Technik Audiowizualnych (EISA)

Firma Nikon po raz kolejny została uhonorowana nagrodą organizacji EISA. Prestiżowy tytuł „European Professional D-SLR Camera 2014-2015” zdobyła pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa Nikon D4S.
Nagroda EISA to kolejne w tym roku wyróżnienie dla modelu Nikon D4S, który zdobył m.in. tytuł „Best
D-SLR Professional” oraz trzy inne przyznane przez stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association).

„Nikon D4S to sztandarowy model naszej linii cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych. Reprezentuje wszystko, co firma Nikon ma najlepszego
do zaoferowania profesjonalnym fotografom
i fotoreporterom. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, umożliwia tworzenie doskonałych zdjęć, rejestrowanych z wyjątkową szybkością. Bardzo się cieszymy, że Nikon D4S zdobył prestiżowe nagrody stowarzyszeń EISA i TIPA” – mówi Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe.

Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA) co roku nominuje najlepsze produkty z różnych kategorii sprzętu audiowizualnego, które pojawiły się na rynku europejskim w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wyróżnia przy tym te produkty, które zyskują uznanie entuzjastów i profesjonalistów poszukujących urządzeń wysokiej jakości, wyposażonych w zaawansowane rozwiązania. Zdobywca nagrody wyłaniany jest przez ponad 50 osób z przeszło 20 krajów, reprezentujących czołowe czasopisma poświęcone fotografii, filmowi, tematyce audio, systemom kina domowego i elektronice mobilnej.

European Professional D-SLR Camera 2014-2015: Nikon D4S
Uzasadnienie jury: „Nikon D4S, wprowadzony na rynek po dwóch latach od ukazania się modelu
Nikon D4, wygląda być może niemal tak samo jak jego poprzednik, ale jego obudowa kryje szereg udoskonaleń. Nowy procesor EXPEED 4 umożliwił zastosowanie fenomenalnego zakresu czułości, sięgającego wartości ISO 409600. Zdjęcia seryjne ze śledzeniem ostrości można teraz wykonywać z wyjątkowo dużą szybkością 11 klatek na sekundę. Także ulepszony 51-polowy autofokus i funkcja nagrywania filmów D-Movie sprawiają, że model Nikon D4S ma znacznie większe możliwości od swojego poprzednika. Drobiazgowe testy przeprowadzone przez zespół ekspertów stowarzyszenia EISA dowiodły, że Nikon D4S w pełni zasłużył na tytuł Professional D-SLR Camera of the Year”.

______________________________________
NIKON Corporation
NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, zaawansowane aparaty kompaktowe z wymiennymi obiektywami Nikon 1, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do stycznia 2014 r. wyprodukowała już osiemdziesiąt pięć milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.