Podejmij wyzwanie dla chorób rzadkich – Portal PR - 24PR
Podejmij wyzwanie dla chorób rzadkich

29.08.2014 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

Tysiące ludzi na całym świecie oblewa się wodą z kostkami lodu w ramach akcji Ice Bucket Challenge. Wszystko po to, by wspierać pacjentów z zanikowym stwardnieniem bocznym – SLA i popularyzować wiedzę na temat chorób rzadkich. Podejmij wyzwanie dla i dowiedz się więcej!

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA) to jedna z około 7 tysięcy chorób rzadkich. W Polsce rzadkie choroby dotykają blisko 6 procent społeczeństwa, czyli niemal 2 miliony Polaków. Mimo to wciąż są mało znane.

W ramach akcji Ice Bucket Challenge znana blogerka Natalia Hatalska wsparła nie tylko stowarzyszenie i  pacjentów z SLA, ale także Narodowy Plan dla Chorób Rzadkich.

To wspaniała akcja, która łączy w sobie zabawę i realną pomoc. Inicjatywa może służyć także budowaniu świadomości. Już teraz zachęcamy wszystkich do podjęcia wyzwania śladami Natalii Hatalskiej. Wyraźcie poparcie dla Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich oddając swój głos na stronie www.nadziejawgenach.pl i nominujcie znajomych przekazując informacje o rzadkich chorobach dalej. Nakręcone filmy oznaczcie #RzadkieChoroby i publikujcie na profilu fb.com/DzienChorobRzadkich. Pomóżcie nam budować świadomość!”–  zaprasza Mirosław Zieliński, prezes Krajowego Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich.

Ice Bucket Challenge stawia przed uczestnikami akcji ultimatum. Aby wesprzeć rzadkie choroby należy wejść na stronę www.nadziejawgenach.pl  i oddać swój głos poparcia dla Planu Narodowego klikając ikonę „Popieram” w ciągu 48 godzin od nominacji. Jeśli tego nie zrobisz, wylej na siebie kubeł lodowatej wody. Uczestnicy akcji coraz częściej, dla dobrej zabawy, wykonują obie czynności. Wszystko zostaje uwiecznione na filmie, w którym wymienione zostają kolejne nominowane osoby.

***

Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich – organizacja parasolowa skupiająca stowarzyszenia osób z chorobami rzadkimi i ich rodziny. Inicjator kampanii Rzadkie Choroby są Częste oraz organizator Dnia Chorób Rzadkich

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.