Bądź gotowy na sezon grypowy – Portal PR - 24PR
Bądź gotowy na sezon grypowy

17.09.2014 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

Upalne lato trwa i cieszmy się nim jak najdłużej. Jednak nieuchronnie przyjdzie czas na jesienno-zimowe słoty. Co zrobić, aby jak najlepiej przygotować się na sezon grypowy? Po pierwsze umiejętnie budować odporność poprzez zbilansowaną dietę, ruch oraz odpowiedni ubiór. Warto też zaopatrzyć domową apteczkę, aby w przypadku nagłej infekcji móc zadziałać błyskawicznie i skutecznie. Marka VICKS –  nr 1 na przeziębienie lub grypę na świecie[i] daje taką gwarancję.
Przesilenie jesienne nie musi kojarzyć się nam wyłącznie z zakatarzonym nosem, kanapą i ciepłym kocem. Dużo ruchu zapewni nam nie tylko utrzymanie wakacyjnej, dobrej formy, ale również wzmocni nasz organizm. Bardzo ważne są też częste spacery na świeżym powietrzu. Już krótki spacer wystarczy, aby odpowiednio dotlenić organizm. Dobrze ułożone menu potrafi nie tylko zapobiegać ewentualnym infekcjom, ale także wspomagać organizm w walce z już nabytą chorobą.

Czosnek – jest naturalnym antybiotykiem. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym jest świetny do zwalczania pierwszych objawów infekcji.
Imbir – znakomity na przeziębienia. Działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.
Ananas – zawiera naturalną substancję nazywaną bromeliną, o właściwościach likwidujących katar i drobnoustroje.
Cytryna – ma w sobie bardzo dużo witaminy C i działa antyseptycznie.
Cynamon i pieprz cayenne – działają oczyszczająco i podczas infekcji dróg oddechowych ograniczają ilość wydzielanego śluzu[1].

Nie zapominajmy o zdrowym, spokojnym śnie, który uodporni nas na stres. Wypoczęty organizm reaguje lepiej na wszelkie czynniki zewnętrzne – wirusy, spadek temperatury, a nawet stres.

2014_09_16_Infografika_Vicks_SymptoMed_Complete

Spośród różnych preparatów na objawy przeziębienia i grypy, obecnych na polskim rynku, marka VICKS oferuje połączenie skutecznych składników czynnych z substancjami pomocniczymi pochodzenia naturalnego, takimi jak: ekstrakt z eukaliptusa, miód, mentol, imbir, aloes. Jest to także jedyna tak kompleksowa gama produktów.

VICKS to jedyna marka w Polsce z tak szeroką gamą produktów dająca możliwość wyboru preparatu w zależności od potrzeb chorego. W Polsce VICKS oferuje pacjentom aż 9 preparatów: 6 produktów leczniczych w różnych wielkościach opakowań zwalczających aż 7 objawów przeziębiania lub grypy (proszek do sporządzania gorącego napoju w saszetkach, syrop na kaszel mokry, syrop i pastylki do ssania na kaszel suchy, aerozol do nosa i maść), a także 2 produkty spożywcze (dropsy mentolowe i dropsy miodowe).

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy jest to gorący napój o smaku cytryny, łagodzi 6 objawów przeziębienia lub grypy, nawet kaszel mokry. Maść Vicks VapoRub przynosi ulgę w dwóch objawach przeziębienia: kaszlu i zatkanym nosie. W skład tego produktu leczniczego wchodzi m.in. olejek eukaliptusowy oraz terpentynowy, a także kamfora. W walce z kaszlem mokrym pomaga syrop Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry, który rozrzedza wydzielinę i ułatwia odksztuszanie w kaszlu spowodowanym przeziębieniem, chorobą grypopodobną lub ostrym zapaleniem oskrzeli. Na kaszel suchy marka VICKS oferuje dwa preparaty z dodatkiem miodu Vicks MedDex o smaku miodu na kaszel suchy: syrop oraz pastylki do ssania. Oba preparaty łagodzą objawy suchego i drażniącego kaszlu. Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus tojedyny w Polsce aerozol do nosa zawierający w swoim składzie aloes i ekstrakt z eukaliptusa. Lek zaczyna działać w ciągu kilku minut i zapewnia ulgę w oddychaniu do 8 godzin od podania. Wśród produktów VICKS znajduje się również produkt spożywczy: Vicks Drops do ssania zawierający mentol (bez cukru) lub miód (8% miodu). Vicks Drops dają przyjemne uczucie chłodzenia.

Teva Pharmacuticals Polska Sp. z o.o.

[1] www.doz.pl/czytelnia/
[i] Dotyczy leków na objawy grypy i przeziębienia. Źródło: Euromonitor 2011, www.euromonitor.com, www.teva.pl

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.