Bułgaria – destynacja dla fanów sportów wodnych – Portal PR - 24PR
Bułgaria – destynacja dla fanów sportów wodnych

02.09.2014 Kategoria: Podróże i turystyka. Autor: admin

Miłośnicy aktywnego wypoczynku nad morzem docenią zalety Bułgarii. Oprócz wylegiwania się na plaży, można tu nurkować w akwenach pełnych podwodnych skarbów, surfować czy też uprawiać wind- i kitesurfing.

Bułgaria jest popularną destynacją urlopową, kojarząca się ze złotymi plażami i długimi, ciepłymi dniami.To dobre miejsce zarówno na rodzinny urlop z dziećmi (oferty „allinclusive”w zamkniętym kompleksie), na wakacje dla osób ceniących zarówno ciekawe miejsca, jak i dobrą zabawę (spacer po zabytkowym, starym mieście w Nesebyr, bary przy plaży i basenie), czy też romantyczny weekend tylko we dwoje (komfortowe hotele SPA). Możliwości wypoczynku jest wiele, a to dzięki urozmaiconej linii brzegowej i bazie noclegowej oraz różnorodnym atrakcjom turystycznym.

W Bułgarii istnieją doskonałewarunkidouprawianiasportówwodnych. Fani nurkowania docenią Sozopol, piękne miasteczko na południowym wybrzeżu, z malowniczymi, starożytnymizabytkami,tradycyjną, czarnomorską kuchnią, uroczą przystanią oraz miejscami do nurkowania odpowiednimi zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych amatorów tego sportu. W zatoce św. Stefana (część rejonu „Budzhaka”) można podziwiać rozmaite gatunki flory i fauny zamieszkujące Morze Czarne, a także ogromną, starożytną kotwicę (głębokość od 20 do 5 m). W cieśninie pomiędzy miastem a wyspą św. Jana znajduje się zatopiony, skamieniały las cedrowy, którego grube konary wywierają niesamowite wrażenie na przepływających między nimi nurkami, a nieopodal – starożytne wyposażenie statków, m.in. kotwice i amfory (głębokość ok. 18-20 m). W okolicy Sozopola znajduje się również wrak bułgarskiego statku handlowego Rodina (głębokość ok. 30-43 metrów). Miejscowe szkoły oferują zarówno szkolenia, jak i podwodne spacery o różnym poziomie trudności, zapewniając opiekę wykwalifikowanych profesjonalistów. Niektóre centra organizują nocne nurkowania.

Kolejne miejsce warte zobaczenia to położony ok. 40 km na północ od Warny starożytny, rzymski port, zatopiony na głębokości 12 m. Podobno w tej okolicy został ukryty skarb Aleksandra Wielkiego. W zatoce warneńskiej znajdują się też wraki statków i łodzie niemieckiej floty czarnomorskiej z czasów II wojny światowej oraz cztery rosyjskie łodzie podwodne.

Miłośnicy wysokich fal i silnego wiatru – czyli surfingu, windsurfingu i kitesurfingu – znajdą to, czego szukają, na bułgarskim wybrzeżu: od  pięknego,skalistegopółnocnegoklifupomalownicze,złocistezatoczkipołudnia. Doświadczeni surferzy mogązmierzyć się zfalamiwAchtopolu (Ahtopol), gdzieod 2012 r. organizowanesą zawodysurfingoweprzezBulgarianExtremeWaterSportsAssociation (B.E.W.S.A), lubwCarewieczySinemorets. Windsurferzy mają do wyboru znane kurorty, takie jak Słoneczny Brzeg, Albena, Złote Piaski czy Sozopol, lub mniej popularne miejsca np. kempingi: Gradina niedaleko Czernomorca, Arapia koło Carewa, Smokinia i Złatna Rybka niedaleko Sozopola, czy miejscowość Łozenec (Lozenets), gdzie znajduje się jednaznajpiękniejszychplaż Bułgarii. Najdogodniejsze warunki do windsurfingu, czyli najsilniejszy wiatr, jest we wrześniu. Natomiast za najlepsze lokalizacje do kitesurfingu uznaje się Kranewo niedaleko Złotych Piasków, Krapec na północnym wybrzeżu, Kamchia, Warna, Burgas i Szkorpilowci (Shkorpilovtsi).

Nad bułgarskim morzemorganizowane są równieżkolonie dladzieciimłodzieży, któresądoskonałąokazjądonauki i treningusportówwodnych. Na przykład, w trakcie tygodniowegopobytu w pobliżuSozopolu dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z surfingu, żeglarstwa, zawodach pływackich, zagrać w siatkówkę plażową lub wybrać się na wycieczkę kajakiem morskim. Po wakacjach spędzonych na takim obozie, zyskają nie tylko nowe umiejętności, ale też miłe wspomnienia i nowych przyjaciół.

Miłośnicy sportów wodnych odwiedzający Bułgarię z pewnością znajdują tu lokalizacje, które zapewnią im moc niezapomnianych wrażeń. Kto wie? Być może odkryją swoje ulubione miejsce na ziemi lub też nowy spot, którym będą mogli się pochwalić innym fanom tych sportów?

Więcej informacji nt. atrakcji turystycznych Bułgarii można znaleźć na stronie: bulgariatravel.org.

Sigma International (Poland)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.