Ekspedycja „Cape-to-Cape” – Afryka zdobyta – Portal PR - 24PR
Ekspedycja „Cape-to-Cape” – Afryka zdobyta

27.09.2014 Kategoria: Podróże i turystyka. Autor: admin

Ekspedycja „Cape-to-Cape” („Od Przylądka do Przylądka”) wyruszyła Volkswagenem Touregiem na oponach Goodyear Wrangler HP z Przylądka Północnego. Wczoraj, w połowie wyprawy ekipa dotarła do Afryki, gdzie załogę powitało ostre egipskie słońce i temperatury rzędu 43 stopni Celsjusza w okolicach historycznego Luksoru.

Goodyear zamierza zapisać się w księgach rekordów, wspierając poszukiwacza przygód Rainera Zietlowa i jego rekordową podróż z Przylądka Północnego w Norwegii do Przylądka Agulhas w Afryce Południowej. Zadanie nie należy do łatwych ze względu na harmonogram jazdy, a dni spędzane w Touaregu są niezwykle wyczerpujące. Piękny zachód słońca nad egipską pustynią pozwolił jednak zapomnieć o trudach podróży, a nocą załoga Volkswagena wjechała na sudańską część pustyni.

Poza rzadkimi burzami piaskowymi i postojem na tankowanie w Chartumie, ekipa bez problemu przejechała Sudan nocą i dotarła do granicy z Etiopią.

„Zbliżamy się do żyźniejszych obszarów Afryki. Z każdym kilometrem środowisko jest coraz bardziej zielone i kolorowe” – powiedział uczestnik wyprawy Matthias Prillwitz.

Cape-to-Cape Egipt (1)

Obecnie ekipa jedzie przez terytorium Etiopii.

Zietlow przekaże 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr na rzecz organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce w Zambii i Tanzanii. Goodyear zobowiązał się do przekazania równowartości darowizny Zieltowa na rzecz tej samej organizacji.

Zdjęcia, nagrania wideo i aktualne informacje z podróży są dostępne na:

  • stronie <www.touareg-capetocape.com
  • Twitterze (@RainerZietlow)
  • Facebooku (www.facebook.com/Rainer.Zietlow.Challenge4)
  • Instagramie (instagram.com/rainer.zietlow). Można wziąć aktywny udział w wyprawie Touareg Cape-to-Cape, bowiem Goodyear zorganizował konkurs na Facebooku. Zadaniem uczestników jest odgadnięcie ile obrotów wykonają opony podczas podróży między kolejnymi punktami podróży, a także podczas całej wyprawy. Do wygrania są zegarki Ice Watch i podróż do Afryki Południowej.

Konkurs na Facebooku

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.