Polskie Stowarzyszenie Public Relations o. Śląsk z nowymi władzami – Portal PR - 24PR
Polskie Stowarzyszenie Public Relations o. Śląsk z nowymi władzami

26.09.2014 Kategoria: Organizacje. Autor: admin

25 września w katowickim Hotelu Diament odbyło się Walne Zebranie i wybory władz śląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Wyłoniono nowy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną.

Przewodniczącym Zarządu został dr Krystian Dudek (właściciel Instytutu Konsultingowo Doradczego Publico, Członek Rady Nadzorczej PSPR), który po raz trzeci zasiądzie w Zarządzie PSPR na Śląsku,  Zastępcą Przewodniczącego Marta Cała-Sturzbecher (Manager PR w Kobold PR), skarbnikiem Ewelina Lis (specjalistka ds. promocji i reklamy Wyższej Szkoły Humanitas), Sekretarzem Michał Raszka (dyrektor działu komunikacji i strategii medialnych, Grupa PRC), Członkiem Zarządu Krzysztof Jaroch (Naczelnik Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika).

W skład Komisji Rewizyjnej weszła Małgorzata Sznicer (Probono PR), która dotychczas zasiadała w Zarządzie i pełniła funkcję Przewodniczącej; Michał Sobiło (Imago PR), dotychczasowy Zastępca Przewodniczącej oraz Mariusz Kwaśniak (dyrektor kreatywny w Grupie PRC). Zastąpili oni Martę Całą-Sturzbecher, Piotra Dembińskiego (Communication Manager Europe at Nexteer Automotive) i Mirosława Kota (Właściciel Dea Trening).

Uczestnicy spotkania podkreślali dużą aktywność dotychczasowego Zarządu, w którym zasiadali: Małgorzata Sznicer, Dorota Sobel-Adamska (CONSORG SA), dr Maria Buszman-Witańska (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Michał Sobiło i dr Krystian Dudek. Przyczyniła się ona do zwiększenia liczby członków oddziału.

W ramach podsumowania kadencji przedstawionego przez Michała Sobiło omówiono comiesięczne spotkania merytoryczne PSPR o. Śląsk, realizację projektu PRawdziwy PR, liczne inicjatywy jak Młody PR czy realizacja przez ekspertów PSPR studiów podyplomowych PR nowoczesna komunikacja w praktyce na UE w Katowicach.

Podstawowym celem, jaki stawia sobie nowy Zarząd jest kontynuowanie aktywności z ostatnich kadencji – W najbliższym czasie przedstawimy plan działania i propozycje projektów na najbliższe dwa lata. Z pewnością będziemy kontynuowali organizację spotkań merytorycznych i projekt PRawdziwy PR, którego zespół zasiliły nowe osoby. Chcemy współpracować ze środowiskiem akademickim z kraju i zagranicy oraz praktykami, by pokazywać PR w różnych odsłonach. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu i zgłaszania swoich inicjatyw – mówi dr Krystian Dudek, Przewodniczący Zarządu PSPR o. Śląsk.

Z kolei Krzysztof Jaroch i Michał Raszka z nowego zarządu podkreślili, że śląski oddział stowarzyszenia będzie chciał otworzyć się w większym stopniu na osoby zajmujące się komunikacją w samorządach oraz na środowisko dziennikarskie. – PR-owcy, samorządowcy i dziennikarze na co dzień ze sobą współpracują, aby te relacje układały się lepiej potrzebne jest wzajemne zrozumienie i unikanie sytuacji konfliktowych. Spotkania organizowane przez PSPR o. Śląsk mogą stać się platformą do dyskusji na te tematy – powiedział Michał Raszka.

Pierwsze spotkanie merytoryczne zorganizowane przez nowy Zarząd planowane jest w najbliższych tygodniach.

Spotkanie wyborcze odbyło się w katowickim Hotelu Diament, który jest Partnerem PSPR o. Śląsk.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.