Finansowanie dla MSP – dodatkowe środki zawsze na czas – Portal PR - 24PR
Finansowanie dla MSP – dodatkowe środki zawsze na czas

07.10.2014 Kategoria: Finanse firmy. Autor: admin

Realizacja niestandardowych zamówień, szybkie zasilenie produkcji w dodatkowe surowce czy oczekiwanie na płatności od kontrahentów nie muszą być już problemem. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie mBanku, który oferuje do 900 000 zł dodatkowych środków na bieżącą działalność, a decyzję o ich przyznaniu podejmuje nawet w ciągu 24 godzin.  Nowa propozycja skierowana jest do spółek kapitałowych (spółek z o.o. i akcyjnych), w ramach oferty bankowości korporacyjnej.

Pod szyldem Finansowania dla MSP mBank proponuje limit kredytowy w wysokości do 900 000 zł, przyznawany w uproszczonej procedurze. Dzięki ograniczeniu formalności, firmy uzyskują decyzję kredytową nawet w ciągu 24 godzin.

Finansowanie dla MSP może być zastrzykiem dodatkowych środków, niezbędnych do bieżącej działalności przedsiębiorstwa, a także szansą na stabilizację w sytuacjach chwilowych trudności z płynnością. Przedsiębiorcy, korzystając z oferty, zyskują szybki dostęp do finansowania, które może pojawić się na rachunku lub zostać udostępnione jako limit kart płatniczych, przeznaczonych dla właścicieli i kadry zarządzającej lub też pracowników.

– Prowadzenie firmy wiąże się z cyklicznym obrotem środków, ale i nieoczekiwanymi ryzykami lub szansami biznesowymi. Z nową ofertą  wychodzimy do małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą czuć się stabilnie i mieć elastyczność oraz pełną kontrolę nad swoim budżetem niezależnie od sytuacji. Chcą mieć dostęp do środków na czas, dokładnie wtedy, gdy ich potrzebują – mówi Przemysław Gdański, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

W zależności od specyfiki działania firmy, przyznany limit  może zostać wykorzystany w różnych formach :

  • kredytu w rachunku bieżącym
  • kredytów terminowych (m in. elastyczny kredyt odnawialny)
  • kart płatniczych
  • limitu zabezpieczającego ryzyka walutowe.

Elastyczny kredyt odnawialny to rozwiązanie szczególnie wygodne dla małych i średnich firm, ponieważ umożliwia dostosowanie kwoty pobieranych środków oraz terminów ich spłat do potrzeb i możliwości. Jest doskonałym narzędziem dla  przedsiębiorstw, które regularnie potrzebują wsparcia bieżącej płynności. Przyznawany jest w złotych lub euro na rok z możliwością jego przedłużenia.

Finansowanie dla MSP w mBanku to również propozycja dla firm narażonych na niekorzystną zmianę wartości swoich należności lub zobowiązań w związku z różnicami kursowymi. W ramach uproszczonych procedur klienci zyskują możliwość zawierania walutowych transakcji terminowych, dzięki temu ograniczenia ryzyka walutowego, tym samym zwiększają stabilność wyniku finansowego.

Szczegółowe informacje są dostępne u doradców ds. MSP w oddziałach korporacyjnych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.