Jak zabezpieczyć laptop przed utratą danych? – Portal PR - 24PR
Jak zabezpieczyć laptop przed utratą danych?

15.10.2014 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Trudno obecnie wyobrazić sobie życie bez komputera, to urządzenie towarzyszy nam niemal w każdej dziedzinie życia. Służy jako narzędzie pracy, komunikacji, rozrywki oraz jest miejscem przechowywania wartościowych danych.

Dlaczego bezpieczeństwo komputera jest ważne?

Zakup nowego sprzętu nie jest tak naprawdę największym kosztem, jaki będziemy zamuszeni ponieść w przypadku utraty komputera. Nierzadko znacznie cenniejsze są dane znajdujące się na nim. Dobrym przykładem mogą być tutaj informacje biznesowe – pożądane nie tylko przez złodziei, ale także konkurencję. Co więcej, czas jaki będziemy musieli poświęcić na odzyskanie danych może przekroczyć ten, jaki potrzebny był do ich zgromadzenia. W wielu przypadkach ponowne ich zgromadzenie jest wręcz niemożliwe.

Zabezpiecz swoje dane

Na dyskach komputerów – zarówno prywatnych, jak i firmowych – przechowujemy między innymi kody, hasła dostępu i dane osobowe. W erze informacyjnej niemal każdy komputer podpięty jest do sieci, a w związku z tym narażony na włamania hackerów. Ryzykowne jest odwiedzanie podejrzanych internetowych stron www, a połączenia z „zaufanymi” adresami powinny być weryfikowane pod kątem wykorzystania protokołów bezpieczeństwa.

Na szczęście przed utratą danych można się skutecznie chronić. Przede wszystkim należy ograniczyć dostęp do sprzętu osobom trzecim, wykonywać kopie zapasowe plików na dysku oraz na bieżąco aktualizować popularne fire walle. By jeszcze efektywniej się zabezpieczyć, warto używać jakościowych haseł i kodów dostępu.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego laptopa

Laptop jest dużo bardziej narażony na utratę danych niż komputer stacjonarny. Po pierwsze dlatego, że za jego pośrednictwem korzystamy z ogólnodostępnych sieci – często słabo bądź wcale niezabezpieczonych. Po drugie, kiedy korzystamy z niego w miejscu publicznym stanowi on łatwy i atrakcyjny łup dla złodzieja.

W przypadku kradzieży, najbezpieczniejszym i najbardziej skutecznym sposobem ochrony danych w laptopie jest jego zdalne zablokowanie. Można je wykonać między innymi za pośrednictwem rozwiązania mySafety Bezpieczny Laptop. Aplikacja blokuje dostęp do systemu operacyjnego i przechowywanych na komputerze plików, a także – przy włączonej transmisji danych – umożliwia lokalizację sprzętu. W celu aktywacji usługi, należy zarejestrować komputer w bazie mySafety i pobrać oprogramowanie z udostępnionego po aktywacji panelu klienta. Narzędzie zdecydowanie przyspieszy proces, jakim jest odzyskiwanie sprzętu i zablokowanie zgromadzonych na dysku cennych danych.

mySafety

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.