„Krol życia” czyli jak odnaleźć piękno i radość życia? – Portal PR - 24PR
„Krol życia” czyli jak odnaleźć piękno i radość życia?

08.10.2014 Kategoria: Rozrywka. Autor: admin

Trwają zdjęcia do komedii Jerzego Zielińskiego „Król życia”. W nowej dla siebie roli reżysera debiutuje w nim jeden z najbardziej znanych polskich operatorów filmowych – autor zdjęć między innymi do takich obrazów jak: „Tajemniczy ogród”, „Plac Waszyngtona” czy „Ucieczka z kina „Wolność”” oraz członek ASC (The American Society Of Cinematographers) i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS). Autorem scenariusza jest Fadi Chakkour, na co dzień prawnik i debiutant w branży filmowej. W gwiazdorskiej obsadzie pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści o uwalnianiu się od świata korporacji i poszukiwaniu na nowo kolorów życia znaleźli się: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek oraz Krzysztof Czeczot. Premiera kinowa filmu została zaplanowana na 2015 rok.

KR+-L +-YCIA 007 FOT. ALBERT ZAWADA

OPIS FABUŁY:

Czterdziestoparoletni Edward jest przeciętnym pracownikiem korporacji. Żyje w wielkim mieście i chcąc, nie chcąc, uczestniczy w „wyścigu szczurów”. Jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca.

Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę.

Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne.

Nie można żyć tylko po to, aby pracować. Paradoksalnie, żyjąc wolniej, doświadczamy więcej. Ponoć najpiękniejsze fotografie można zrobić tuż za rogiem swojej własnej ulicy, tuż obok.

KR+-L +-YCIA 003 FOT. JAN HOLOUBEK

OD REŻYSERA:

Zupełnie przypadkowo wpadł mi w ręce scenariusz „Król życia” (wtedy jeszcze miał tytuł „800 metrów”). Choć to tekst nieznanego autora, okazał się takim, który opowiada oryginalną historię w niekonwencjonalny sposób. Historia wpisana jest w dzisiejsze realia, ma miejsce w stolicy, w świecie korporacji. Choć jest osadzona mocno w realiach, jednocześnie chwilami splata się z magią, snem, wyobrażeniami – to realizm magiczny. Historia, z którą z różnych powodów mogą się identyfikować ogromne rzesze młodych ludzi, potencjalnych widzów tego filmu.

Wybrałem komedię. Komedia ma dzisiaj w Polsce nienajlepszy czas. Ale komedia ma przecież wspaniałe tradycje… myślę o Andrzeju Munku. Choć jest to raczej rodzaj tragikomedii. Tradycja Munka została gdzieś zepchnięta w czasie na boczny tor przez myślenie o filmie jako „o najważniejszej ze sztuk” oraz przez inne „ważne tematy”.

Chciałbym być świadkiem powrotu do tradycji Andrzeja Munka. Jeśli mamy wrócić do etykiety, to ten film jest komedią z przesłaniem.

NA PLANIE:

Zdjęcia do filmu, których autorem jest Jan Holoubek, są realizowane w Warszawie. Od ich rozpoczęcia w dniu 8 września do dziś zrealizowano 75 procent zdjęć. Ostatni klaps do filmu padnie 23 października br.

Współfinansowana ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej komedia jest pierwszą produkcją Spółki Agora SA, która dotąd była znana jako koproducent takich filmów jak: „Drogówka”, „AmbaSSada”, „Bogowie”, „Karbala”, „Obce niebo” oraz opartego na prozie Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarna prawdy”. Za dystrybucję filmu odpowiada NEXT FILM.

„KRÓL ŻYCIA”

Reżyseria: Jerzy Zieliński

Scenariusz: Fadi Chakkour

Zdjęcia: Jan Holoubek

Scenografia i dekoracja wnętrz: Magdalena Dipont

Kostiumy: Magdalena Biedrzycka

Dźwięk: Jacek Hamela i Sebastian Brański

Charakteryzacja: Tomasz Matraszek

Obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek, Krzysztof Czeczot, Sławomir Orzechowski, Małgorzata Bogdańska, Piotr Głowacki, Katarzyna Dąbrowska, Jaśmina Polak

Producenci: Robert Kijak, Kamil Przełęcki (Agora SA)

Dystrybutor: NEXT FILM

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.